Ingwia
10.05.16,10:28
Ako vyčíslim sumu za províziu pri predaji bytu v BA u realitky, ak mám vlastný celý servis, t.j. právny, fotografovanie, ohodnotenie nehnuteľnosti, zmluvy a pod.?
Chobot
10.05.16,08:37
Bulharskou konštantou....

Priznám sa, nerozumiem tvojej otázke. Skús presnešie definova otázku. Však keď máš vlastný servis, načo potrebuješ realitku?
ivka70
10.05.16,08:49
Tak ako sa dohodnete.
To, co pises moze byt zahrnute v provizii realitky a nemusi.
Uzavrite dohodou tak, aby ste boli spokojni aj ty aj realitka.

Otazka je, co vlastne este realitka robi .... za svoju proviziu.
Ingwia
10.05.16,17:14
Chobot, dík za Tvoj čas. Ale však ja potrebujem zastúpenie a inzerciu, to si nebudem robiť, teda hľadanie klientov, obhliadky a pod. Dnes som sa prvýkrát stretla s maklérom a nevedel mi vyčísliť koľko stojí inzercia. Hovorím, že sú to drobné, topreality - 5 Eur na 3 mes., tak oponoval, že nee, že 5 Eur topovanie na deň, tak neviem. Ak sami to nemajú zrátané, potom hádžu sumu za inzerciu z brucha.
Ingwia
10.05.16,17:16
Ivka, díky za Tvoj čas. Tak som to aj dnes spravila, normálne musel maklér mi povedať, že si to "vyráta" a dá mi vedieť. Zvláštne. Isté jes, že chcem jeho zastúpenie - čiže jeho odmena, inzerciu chcem využiť a nech chodí na obhliadky. Ako som písala hore, inzerciu mi ani nevie vyčísliť, tak fakt si tie percentá asi vycicajú z prsta, resp. to berú ako paušál.
ivka70
11.05.16,01:27
Urcite si zratali naklady, ktore maju priemerne na predaj jedneho bytu a to pocitaju.
Inak, celkom sa cudujem, ze sa mu do toho, do coho ho tlacis, chce ist.
To, co si vymenovala, su rutinne prace, ktore ked robi x-ty krat, v podstate naklady pre neho uz nie su. Snad okrem znaleckeho posudku - co je ale otazka, ci vobec bude potrebny - zvycajne ho potrebuje kupujuci, ak kupuje na uver, inak nie.
arizona
11.05.16,04:52
Ked pises, ze mas vlastny servis, na co potrebujes maklera? Urobit par fotiek a rozhodit inzerat na par bezplatnych webov dokazes aj sam.Zaujemcovia sa ti sami ozvu. Co myslis,ako inak hladaju realitaci zaujemcov? Tiez sa im zvacsa sami ozyvaju na zadany inzerat.
arizona
11.05.16,04:53
Objasni, co si chces robit sam a na ake ukony chces maklera? Lebo tvojej otazke nerozumie asi nikto okrem teba