pistacer
10.05.16,20:37
máme problém - možno zvláštny ale nevieme si rady.
trvá to už vyše dvoch rokov - od mája do októbra v nočných hodinách (nie asi každú noc, ale veľmi často) na náš dvor pri rodinnom dome lezú ježe. od polnoci do približne štvrtej ráno - zvyčajne jeden, ale už sme zažili aj noc keď postupne priliezli štyri ježe. pes pri nich zavýja, pokúša sa ich uloviť, zobudí celý dom. snažíme sa ich chrániť, vždy ich odnesieme čo najďalej od domu, ale asi sa potvory vracajú. nechápeme, čo ich na náš dvor láka. vopred ďakujem za akúkoľvek radu.
arizona
11.05.16,03:27
My to riesime tak,ze ked pes ma v noci nejaku "hlucnu zabavku" v noci,ci uz jez,alebo nieco ine,tak psa zoberieme na noc dovnutra a basta.

DOPLNENIE : nenechavate v miske psie granule,alebo ine jedlo? Jezkovia maju velmi radi granulky,citia ich zdaleka
bjuty smis
12.05.16,14:39
to sa pes velmi rýchlo naučí...
možno ti už zavíja, ked chce ísť dnu :))
Mila123
12.05.16,14:42
chodia večerať.....
kopretinka
12.05.16,14:56
odstráňte z dvora všetko,čo im môže slúžiť ako potrava.......
vlado 33
12.05.16,16:25
Odchyť, daj do klietky. Pokiaľ bude celá família pokope, odnes ďaleko do lesa. Teraz majú vysokú šancu na prežitie.
arizona
12.05.16,20:24
on je v 80% gaucak, takze je zvyknuty vnutri.Nemusi prosit :D
mari2x
13.05.16,06:09
ešteže máš psa a nie mačku
Lebo tá by bola voči ježom zvýhodnená.
afrikánka
15.05.16,11:40
...a celí budú zablchavení, iba, ak by si natiahli protichemické kombinézy...
afrikánka
15.05.16,11:45
dá sa aj: psa nechám vonku, a dnu zoberiem na noc to "iné"...obzvlášť, ak má dve nohy...
vlado 33
15.05.16,13:04
Lepšie zablchavený ako po smrti.
afrikánka
16.05.16,15:35
Juj, veď ja som myslela tých, čo budú ježov prenášať - oni sa celí zablchavia, im som doporučila kombinézu, nie ježom...či inak ?
vicktor
17.05.16,13:09
Ked sme prerabali zahradu, tak sme na jednej strane aj pletivo odstarnili (kvoli priestoru na manipulaciu). Chodili nielen jez, ale aj liska a srny, a to nebyvame na kraji dediny. Po osadeni pletiva uz nechodia. Tak sa pytam - mate plot?
pistacer
03.08.16,21:19
toto je zaujimava myslienka ... psovi v miske par granuli vzdy nechavame ...
pistacer
03.08.16,21:21
to moze byt zlozite ... na dvore je vela zaujimavych veci ... pre zvierata ... co moze vyhovovat jezom? Arizona spominal(a?) psie granule ... moze ich lakat aj nieco ine?
willma
04.08.16,06:55
prečo by mali byť zablchavení - tiež pravidelne vynášam z dvora ježka - lebo naše teľa sa s ním zabáva - a blchy som ešte ani raz nechytila a dokonca ani pes nemá a to je bez chemických postrekov a pernamentne vonku
Terezia13
04.08.16,08:01
ak majú ježkovia na vašom dvore dostatočné zásoby potravy, bezpečné úkryty, vrátia sa, skúsiť chytiť do sklápacej pasce a vyniesť ich mimo obce, ja mám takú pascu nastavenú na škodnú, ale chytila som už všetky obecné mačky a ježkov, dajú sa chytiť na akúkoľvek návnadu, mne vošiel do pasce na salámu a spapal ju celú, s plným bruškom spokojne odcupital, takže všetky nepochytáš, keď jeden odíde, z okolia prídu ďalšie