jankajese
19.06.06,17:19
Dobrý deň,
pekne Vás všetkých pozdravujem. Som novou členkou a dúfam, že časom k Vám zapadnem. Prečítala som si pár príspevkov a je to super, ako si vedia ľudia poradiť. Nechcem písať nepodstatné veci, ale potrebovala by som poradiť pri kupe PC/ notebooku. Vysvetlím to takto. Som po materskej, nemám prácu./pracovala som po škole ako účtovníčka - pomocníčka/. Momentálne si zháňam prácu, a veľkým pomocníkom je aj internet/využívam len v internetkaviarniach/. Mám záujem si zriadiť internet aj doma. Takže konečne k veci. Potrebujem aj počítač. Nie som odborník na PC. Neviem sa rozhodnúť medzi klasickým PCa noteb. Ak by mi vedel niekto poradiť, aké parametre mám sledovať, aby kvalitný PC mal. /chcela by som ho využiť pri práci/. Rozmýšľala som nad ponukou T-Com. V mojej oblasti nie je možné zapojenie vysokorýchlostného internetu.
Usmerníte ma niekto? Ďakujem
Paula
19.06.06,15:22
Hlinkovx
19.06.06,15:48
jankajese
21.06.06,07:40
Zdravím Vás,
rozhodla som si kúpiť PC. Má parametre:
- Intel Celeron D Procesor 336/2.8 GHz, 256 kB L2 Cache, 533 MHz FSB/
- 512 MB DDRAM pamäť,
- 160 GB pevný disk, 7200 rpm
- 5.1 kanálový zvuk,
- DVD/RW double layer napaľovačka,
- čítačka kariet, fax/modem, floppy 3.5", 10/100 LAN, 8x USB 2.0,-
- Geforce 7300 GS 256 MN, TV.Out, DVI, HDTV ready,
- klavesnica, optická myš, 17" CRT monitor
Všetko je za cenu 22598,- Sk spolu s originálnym WINDOWS XP Home Sk.

Mohol by mi niekto poradiť a zhodnotiť, či som si vybrala správne.
Zaujíma ma aj čo všetko obsahuje spomínaný program WINDOWS. /Obsahuje WORD, EXCEL, POWER - POINT - alebo sa to kupuje osobitne?/

Ďakujem za vaše rady.
Chobot
21.06.06,07:54
Zdravím Vás,
rozhodla som si kúpiť PC. Má parametre:
- Intel Celeron D Procesor 336/2.8 GHz, 256 kB L2 Cache, 533 MHz FSB/
- 512 MB DDRAM pamäť,
- 160 GB pevný disk, 7200 rpm
- 5.1 kanálový zvuk,
- DVD/RW double layer napaľovačka,
- čítačka kariet, fax/modem, floppy 3.5", 10/100 LAN, 8x USB 2.0,-
- Geforce 7300 GS 256 MN, TV.Out, DVI, HDTV ready,
- klavesnica, optická myš, 17" CRT monitor
Všetko je za cenu 22598,- Sk spolu s originálnym WINDOWS XP Home Sk.

Mohol by mi niekto poradiť a zhodnotiť, či som si vybrala správne.
Zaujíma ma aj čo všetko obsahuje spomínaný program WINDOWS. /Obsahuje WORD, EXCEL, POWER - POINT - alebo sa to kupuje osobitne?/

Ďakujem za vaše rady.

Konfigurácia vyzerá byť dobrá na tie účely, ktoré si spomínala, aj cena je primeraná. Len škoda, že nie je s LCD monitorom. Tá optická myš má niekedy svoje výhody, ale aj nevýhody. Zatiaľ sa tým nemusíš trápiť, uvidíš ako Ti bude vyhovovať. Ak narazíš na problémy, nie je problém kúpiť klasickú káblovú.

WINDOWS neobsahuje štandardne aplikácie, ktoré uvádzaš. To si musíš dokúpiť balík Office - napr. cenovo lacnejší home edition. Ale možno, že ten Office je už nainštalovaný, len si si nevšimla. Treba sa opýtať predajcu, čo okrem Windovsov tam je.
Barbara
21.06.06,07:57
Zdravím Vás,
rozhodla som si kúpiť PC. Má parametre:
- Intel Celeron D Procesor 336/2.8 GHz, 256 kB L2 Cache, 533 MHz FSB/
- 512 MB DDRAM pamäť,
- 160 GB pevný disk, 7200 rpm
- 5.1 kanálový zvuk,
- DVD/RW double layer napaľovačka,
- čítačka kariet, fax/modem, floppy 3.5", 10/100 LAN, 8x USB 2.0,-
- Geforce 7300 GS 256 MN, TV.Out, DVI, HDTV ready,
- klavesnica, optická myš, 17" CRT monitor
Všetko je za cenu 22598,- Sk spolu s originálnym WINDOWS XP Home Sk.

Mohol by mi niekto poradiť a zhodnotiť, či som si vybrala správne.
Zaujíma ma aj čo všetko obsahuje spomínaný program WINDOWS. /Obsahuje WORD, EXCEL, POWER - POINT - alebo sa to kupuje osobitne?/

Ďakujem za vaše rady.


my sme si tiež kúpili počítač a som poprosila predajcu či by nám nemohol dať do počítača Word a excel---a dali tam vše ešte aj Adobe a všeličo iné
a zadara:)
Hlinkovx
21.06.06,08:08
my sme si tiež kúpili počítač a som poprosila predajcu či by nám nemohol dať do počítača Word a excel---a dali tam vše ešte aj Adobe a všeličo iné
a zadara:)
dali...ale tie problémy, ktoré mohli mať so softvérovou políciou by neboli práve príjemné
jankajese
21.06.06,08:19
Obsahuje kancelársky softver MS Works 8.5 /česká verzia/. Tak neviem, či to v tom je, alebo nie.

V ďalšej ponuke bol ešte originálny WINDOWS WP Media center 2005 Cz OEM.
Viete mi povedať rozdiel? Je tam aj vyššia cena PC.

Ďakujem
ucetni_fantozzi
21.06.06,08:45
no mne sa vidi, ze ta zostava nema monitor, alebo sa mylim?
-aaa pardon, uz ho vidim... nuz CRT pomaly umiera, zato je vsak lacne... dalo by sa to prehltnut, ak vsak monitor ma dobre parametre (pre oci hlavne obnovovaciu frekvenciu a rozlisenie)

word, excel, powerpoint a dalsie office aplikacie sa kupuju ako balik MS-office, cena je cca 7-8 tis. Samozrejme daju sa aj "nainstalovat" sikovnym predajcom, je to vsak nelegalne, takze to stoji za zvazenie... co obsahuje MS-works priznam sa, ze neviem... ale viem, ze office sa da kupit vyhodnejsie, ak bude kupeny ako OEM, tzn. zakupeny a instalovany pri kupe noveho pc, treba sa spytat predajcu...

no a ja osobne preferujem notebook, je to podstatne flexibilnejsie vo vztahu ku klientovi...
miro_c
21.06.06,08:46
Obsahuje kancelársky softver MS Works 8.5 /česká verzia/. Tak neviem, či to v tom je, alebo nie.

V ďalšej ponuke bol ešte originálny WINDOWS WP Media center 2005 Cz OEM.
Viete mi povedať rozdiel? Je tam aj vyššia cena PC.

Ďakujem

Windows Media Center je určený hlavne pre "zábavu" (video, foto, ...). Používa sa niečo ako "domáce kino" zabalené v počítači, ktorý je pripojený k televízii. Veľmi strohé info, ale dúfam, že stačí.

Pripájam ešte tlačovú správu Microsoftu: http://www.microsoft.com/slovakia/press/MSG/p20051103_news1.mspx
Barbara
21.06.06,08:53
dali...ale tie problémy, ktoré mohli mať so softvérovou políciou by neboli práve príjemné


dúfam,že to nebudú čítať :)
M3G
21.06.06,20:39
Obsahuje kancelársky softver MS Works 8.5 /česká verzia/. Tak neviem, či to v tom je, alebo nie.

V ďalšej ponuke bol ešte originálny WINDOWS WP Media center 2005 Cz OEM.
Viete mi povedať rozdiel? Je tam aj vyššia cena PC.

Ďakujem

Ms works môže byť.... Trhová cena je 500-1000 Sk a niektorí predajcovia to nazývajú word a excel, aby navnadili zákazníka.

Teda nelegálne to nie je.

Čo sa týka Windows Media center - je to náhrada za windows XP,
win media center je o pár korún drahšie ako win XP,
win media center je trochu viac orientované na zábavu, dá sa v tom však bez problémov pracovať.