Gabriela194
10.05.16,20:31
priblizne pred mesiacom mi naburali do auta na parkovisku pred blokom kde byvam dotyčny pan z miesta ušiel neprisiel zamnou ani nenechal listok za stieračom ked som zbadala buchnute dvere vedela som ze škodu sposobil sused lebo mal zodrety naraznik a zvyšky farby mojho auta . Išla som za nim a hned sa priznal že to sposobil on ale nechcel sa dohodnut bol strašne arogatny a aj podnapity tak som zavolala na policiu ked prišli policajti dali nam fúkat pan sused nafukal 1,6promile a vtedy začal tvrdit že on dnes v aute vôbec nesedel a škodu sposobil deň predtym ale mestka kamera ho nasnimala ako šoferuje aj v ten deň vtedy policajti zavolali dopravakov z trebišova ked prisli vsetko pofotili spisali spis išli sme vypovedat a to bolo všetko . Sice poisťovna vyplatila sposobenu škodu ale to je všetko sused nedostal ani pokutu ani zakaz šoferovania odvety už ubehol mesiac . Existuje že pan sused z toho nebude mat nič ?
buchač
10.05.16,18:59
....a teraz o čo Ti ide ???
Len o potrestanie, odvetu, ergo o pomstu ?
Škoda bola vyriešená, takže buď v kľude.

Je síce na druhej strane aj pravdou, že o nejakú dobu možno spôsobí inú dopravnú nehodu s trochu horším koncom. Ale pokiaľ sa vydrbe niekde do šancu sám a nikomu neublíži ? Veď to bude len jeho problém.
--------------------------
Ale odpoveď k otázke by mohla znieť aj v duchu takom, že dotyčný je ešte stále v štádiu riešenia...
...a v neposlednej miere je na mieste aj otázka, že odkiaľ vieš, že dotyčný nefásol žiadnu paletu.
Gabriela194
10.05.16,19:20
Nie o pomstu ide len som chcela vedieť že ako teraz postupuje policia
misoft
10.05.16,19:47
Neboj sa - i na neho dôjde. A do smiechu mu nebude.
dmc
11.05.16,04:42
Vies dokázať že sused (škodca) v čase spôsobenia dopravnej nehody (škodovej udalosti) bol pod vplyvom alkoholu ? Asi nie.

Pre trestnosť činu poskodzovania cudzej veci sa vyzaduje úmyselné konanie. Vies ho preukázať ? Asi nie.

Ako vieš že spôsobenie nehody (škodovej udalosti) nebolo riešené v blokovom (alebo spravnom) konaní po predvolaní na Dopravný inspektorát ??

(Buď rada ze más uhradenú škodu na vozidle)
Gabriela194
11.05.16,08:12
Až tak rada nie som poisťovna co vyplatila nestači na opravu a ked som to povedala poistovni tak len tolko povedali že mam vymahať sudom od vinnika. A v druhom rade by mal dostať zakaz šoferovania na 1až 5 rokov lebo opustil miesto nehody a mal aj jedneho svedka že to sposobil den pred tym a neohlasil to kludne išiel domov že ja to nezbadam
dmc
11.05.16,10:06
vsetko je to otazka dokazovania - podaj trestne oznamenie ak sa ti nepaci.
miguel9991
11.05.16,23:48
Polícia bude postupovať tak, že celý spis policajt predloží na správny orgán, kde tomu pánovi hrozí za priestupok 22 ods 1b,g zák o priestupkoch to je útek z miesta DN a sposobenie dopravnej nehody trest zákazu činnosti 1-5 rokov a pokuta do 1300 eur. Až keď správny orgán vydá právoplatne rozhodnutie a uzná ho vinným a uloží mu zákaz činnosťi viesť motorové vozidla,od vtedy nemôže jazdiť. Keď bude a prichytia ho, má na krku trestný čin marenia úradného rozhodnutia. A ten alkohol sa nedá dokázať, že jazdil pod vplyvom v tom čase keď spôsobil nehodu, neviem prečo mu dávali vôbec fúkať, keď ho neprichytili jazdiť. A ohľadne tej poisťovne, ak ti nepreplatila celú sumu, treba to od nej vymáhať, keď chceš pripojím link na túto tému, ako radi v tomto prípade právnik
Gabriela194
12.05.16,06:39
Pytam sa preto lebo už ubehol mesiac a dufam že aspon dostane nejaky trest