helicka
11.05.16,15:14
dobrý den...chcem sa opýtať za kamaratku ktorá nemá internet.Je rozvedená dva roky k BSM ešte nedošlo ,nevedia sa dohodnúť na vyplatení...Bývalý sa jej vyhráža že si na byt má tam trvalé bydlisko,vezme pôžičku z nebankovky a nebude ju splácať,nech si tú jeho časť vezme kludne exekútor...Môže toto urobiť?! ako by to bolo keby sa tak stalo? býva na ubytovni ,príde exekútor a predá byt?dakujem za odpoved
misoft
11.05.16,13:45
Nuž - čo sa tej pôžičky týka. Ak sú rozvedení a on si zoberie pôžičku od nebankovky - bude to len jeho dlh. A keby sa začal v tom angažovať exekútor (po nesplácaní) - tak v prvom rade by mu šiel najskôr po jeho príjmoch, účtoch.
Na druhej strane, pokiaľ by šiel po "jeho časti" bytu - exekútor by najskôr ju oslovil (predkupné právo), aby mohla si odkúpiť. Ak by sa nerozhodla, bola by dobrovoľná dražba jeho časti (ale to by sa muselo rozdeliť BSM súdne) a možno by tú "jeho časť" odkúpila za zlomok ceny (pretože málo kto kúpi 1/2 bytu, ak tam býva ešte druhý spolumajiteľ).
helicka
15.05.16,20:26
dakujem ja som si presne toto myslela,aj som jej to hovorila,len neverila...toto jej ukázem,dúfam že tá časť o byte ju presvedčí a prestane sa tak báť..pekný večer