oris123
11.05.16,19:00
mám nárok na priznanie invalidného dochodku, moj vek je 41 rokov som v socialnej poistovni prihlaseny len 6 rokov.Predtým som bol zamestnaný 14rokov ako policajt ....
Xanti
11.05.16,21:02
A. Počet rokov obdobia dôchodkového poistenia potrebný na vznik nároku na invalidný dôchodok poistenca,
ktorý sa stal invalidný po 31. decembri 2009, je:

najmenej desať rokov, ak ide o poistenca vo veku nad 40 rokov do 45 rokov veku,
http://www.socpoist.sk/invalidny-dochodok/1288s

Dáky ten rôčik Ti chýba, do tých 6 rokov si zarátal aj obdobie štúdia? Alebo tých 6 rokov je po skončení aktívnej služby ?
buchač
12.05.16,09:37
Ježiši Kriste....nepochopím...že vraj spam.
To čo za dilino sa zasa realizuje ?
Ingrid Ondruskova
12.05.16,09:48
asi tomu nerozumiem, klikla som si na stránky soc.poisťovne a ja to chápem tak, že kto má 40-45 rokov stačí, keď si platil do sociálky minimálne 10 rokov k dátumu požiadania o inval. dôchodok, pritom tieto roky sa načítavajú počas predch.prac.života,čiže chalanisko keď má odrobených 14 rokov ako policajt, tak to spĺňa úplne s prehľadom!! alebo to celé zlé chápem???
Xanti
12.05.16,09:51
Hm... ale ako policajt neplatil odvody do SP, ale do ich zabezpečenia, takže nemá poistenie.
To je presne ako szčo robí ako drak 20 rokov ale nezarába dostatočne aby platil odvody do SP a potom sa diví. Šak som 20r robil a neráta sa mi to. No neráta ráta sa len vtedy ak sa do SP platí.
Ingrid Ondruskova
12.05.16,10:05
Dík za odpoveď, takže teraz v tom mám ešte väčší guláš...ako policajt neplatil odvody? však odvody sú odvody /voči sociálke je tuším 7 či 9 druhov rôzneho poistenia a keď je človek v zamestn.pomere odvádza sa úplne všetko....no mám v tom guláš nahovado...absolútne nerozumiem...., a to SZČO tiež nechápem...môj muž podniká ako SZČO už 10 rokov a vždy si platil SP /či chcel alebo nechcel/ len pri začiatku podnikania nemusel platiť tuším nejakých 9 mesiacov ale potom platil stále....zo zákona....
Katy a R
12.05.16,10:07
ingrid - na neho - ako policajta sa vzťahoval iný zákon - a dôchodky - podľa neho.
Ingrid Ondruskova
12.05.16,10:13
ahááá.....žiaľ nemám medzi kámošmi žiadneho policajta, ani vo sne by ma nenapadlo, že tam to bude ináč....
Katy a R
12.05.16,10:13
pozri si zák o SP - § 60 ( neviem, aké nároky máš ako policajt)
cit kúsok z neho
(2) Obdobie dôchodkového poistenia je aj obdobie výkonu služby policajta a profesionálneho vojaka, ak toto obdobie policajt a profesionálny vojak nezískali v rozsahu zakladajúcom nárok na výsluhový dôchodok podľa osobitného predpisu2) a nebol im priznaný invalidný výsluhový dôchodok, invalidný dôchodok alebo čiastočný invalidný dôchodok podľa osobitného predpisu.55)
Xanti
12.05.16,11:09
Odvody platil ale do ich systému.
To máš ako štátnu zdravotnú poisťovnu a súkromné. Tiež platíš len do jednej a nie do všetkých .. Tak policajti sociálne odvody platia do svojej poisťovne a nie do sociálnej kde platia ostatný.
misoft
12.05.16,13:13
Ingrid: takto - u policajtov i vojakov sa odvody do roku (myslím) 1989 odvádzali do "spoločného", ale po vzniku SR sa odvody odvádzali do systému sociálneho zabezpečenia rezortu (teda už nie do Soc.poisť). Preto nemá dostatok odvedeného (dobu).....
Katy a R
12.05.16,13:18
zase to nie je celkom tak - viď vyššie citácia
Kvaka
12.05.16,13:42
Ak za tých 14 rokov policajnej služby plus vojenská služba ti stačilo na priznanie výsluhového dôchodku, tak sa ti tie roky zhodnotili mimo SP.
Potom by si mal nárok na ID zo SP iba vtedy, ak budeš mať 10 rokov poistenia v SP. Píšeš, že 6 rokov poistenia v SP máš, pripočítaj si školu a čo ti bude chýbať, ešte sa nejako zamestnaj, len aby si bol poistený. Do 45 stihneš doplniť.
Ak však nemáš výsluhový dôchodok, tak spĺňaš podmienku doby poistenia, lebo platí § 60, ako píše Katy.
Kvaka
12.05.16,13:44
Ak nemá výsluhový dôchodok, tak poisťovňa, kde platil odvody ako policajt, prevedie jeho odvody do SP.