peterri
11.05.16,18:09
Chcem sa opytat , ked pracujem na rekonstrukcii stareho domu a pri odstranovani starych drevenych okrajov pri oknach som zistil ze pod drevom vobec nedrzi omietka a opadava az ku tehlam, vznikaju asi 5-10cm diery hlboke, na dlzku vertikalne aj 15-25cm. Uvazoval som o tom ze po ocisteni omiekty po tehlu nastriekam do diery pur/montaznu penu , ked to zaschne , nozom odrezem do rovna a dam priamo na penu maltu/beton , po zaschnuti prestierkujem a namalujem. Len som neskuseny, nikdy som to nerobil , preto potrebujem poradit ci po naneseni betonu/malty priamo na Penu bude drzat?
buchač
11.05.16,16:26
misoft
11.05.16,18:06
Bude držať.
Dôvody: PUR pena pri aplikácii expanduje, počas nej vznikajú v nej i vzduchové bubliny. Orezaním sa časť z nich otvorí a vznikajú tak nerovnosti (dutiny), do ktorých sa potom malta/betón dostane a previaže sa s PUR penou.
jslancik
12.05.16,03:18
To je riešenie za všetky drobné... Vyspravkovat omietky pur penou, to je des... Fungovať to bude, ale dokedy. Preco to nespravíš normálne a dobre? Myslíš, že tou penou to pôjde nejako super?
lapejko
12.05.16,03:38
V pohode, len tú penu je vhodné ešte prepáskovať parotesnou páskou.
peterri
12.05.16,09:02
Tak poradte ako to spravit poriadne ?
jslancik
12.05.16,10:02
nerozumiem, prečo to nechceš zahádzať omietkou, či betónom, či ako to voláš.
peterri
12.05.16,13:38
lebo su to dost hlboke diery a malta je na dokoncovacie prace, tj. mensie diery,fugy.
jslancik
12.05.16,13:48
aha... a pur pena je určená na vypĺňanie hlbokých dier? A veď jasné, že do tej malty treba dať niečo pevné, kusy tehly alebo tvárnic, alebo čo.