ikovacikova
12.05.16,06:33
Dobrý deň, syn dostal od spoločnosti Justitia Intrum výzvu na zaplatenie pohľadávky. Začali sme splácať dlh a dohodli sme sa na splátkovom kalendári po 102 €. Dlh pekne klesal a zostalo mi zaplatiť ešte nejakých 400 €, presne podľa ich evidencie. Keď som sa telefonicky asi pred mesiacom informovala na konečný stav, zrazu mi povedali sumu o nejakých 280 € viacej. Povedali mi, že to je administratívny poplatok. Pýtala som si od nich rozpis splátok zaplatených a ešte dlžných, ale zatiaľ sa neozvali, ani nereagovali na výzvu. Ako mám prosím postupovať? Je možné, aby si takto bez oznámenia a vysvetlenia zvýšili dlžnú sumu?
buchač
12.05.16,04:44
Základ v takýchto prípadoch je netelefonovať, ale písať.

Na stránke spoločnosti http://www.intrum.com/sk/Mate-dlzobu/Preo-som-dostal-vyzvu-od-Intrum-Justitia-Slovakia-sro/ o platbách, no nie o poplatkoch.

No nik nemôže byť tak naivný, že spoločnosť bude robiť zadarmo.
willma
12.05.16,06:40
IJ sú vydierači, len tak mimochodom na akom základe začali vyberať dlžnú sumu? Preukázali sa poverením? alebo vôbec niečim? Máte istotu, že im pôvodný veriteľ postúpil pohľadávku a na akom právnom základe?
ikovacikova
12.05.16,06:45
Neviem sa v tejto oblasti pohybovať, preto som poprosila o pomoc. Prišiel list od spoločnosti na hlavičkovom papieri, kde mi vyčíslili hodnotu dlhu. Zaplatila som istinu a tvrdili mi, že tým pádom mi prestanú narastať úroky a zaplatím iba dlžnú sumu. Dohodli sme sa na splátke 102,90 a to som pravidelne platila. Teraz som tam telefonovala a povedali mi, že ten údajný administratívny poplatok ja zato, že som zrušila zmluvu, keď som si zažiadala o zníženie splátok. Lenže ja som si žiadala zníženie teraz k máju a oni mi vyčíslili ten poplatok už v januári. Tak neviem, o aké porušenie ide. Práve preto by som potrebovala poradiť, akou cestou sa uberať, aby som zistila, čo vlastne platím.
willma
12.05.16,06:52
ako písal Buchač, komunikácia len písomná a doporučene s doručenkou s nimi, lebo sa veľmi ľahko môže stať, že budeš platiť do nemlátom a keď sa Ti bude zdať, že konečne to máš za sebou, tak ti prídem pozdrav od iných vymáhačov na tú istú istinu, alebo aj kľudne priamo od IJ - sú to jednoducho vydierači bez chrbtovej kosti. a len tak mimochodom, keby náhodou nekto z mojim slov pochopil, že dávam návod ako sa vyhnúť plateniu, tak je na omyle - dlhy sa hradiť majú, ale nie vymyslené a do nekonečna navyšované roznymi poplatkami podľa smeru vetra, prípadne nálady blbečka, ktorý posiela a koncipuje IJ listy
ikovacikova
12.05.16,07:10
Ďakujem