nikula
12.05.16,12:58
SZČO je platcom dph. Predáva okná a dvere, niekedy s montážou.
Chcem sa opýtať, ako to je s prenosom daňovej povinnosti:

1. my kupujeme tovar od slov. dodávateľa tovar, ktorý nám tovar dodáva s dph. My ho následne predáme aj s montážou. Vystavujeme faktúru s dph či je povinné preniesť DP? Je rozdiel pri súkr. osobe a firme, ktorá je platcom dph?
2. ak nakúpime tovar zo zahraničia bez dph.... je nejaký rozdiel?
avalik
12.05.16,11:33
pouzi vyhladavac, uz sa to tu riesilo ... aj na stranke FS mas k tomu materialy aj s prikladmi
kn-alka
12.05.16,11:59
nikula
12.05.16,12:27
ďakujem za odkazy... podľa toho všetkého mi vyplýva, že musím opraviť faktúru....
len teraz neviem, či to bude výhodné pre odberateľa, nakoľko v pôvodnej faktúre je vyčíslená dph a teraz bude musieť z koncovej sumy ešte vyčísliť ešte dph.... iba ak my ponížime koncovú sumu.....
kn-alka
12.05.16,12:35
fakturujete mu bez DPH, t.j. koncovú cenu ponížite o tú DPH
avalik
12.05.16,18:37
baby, sorry ale trha mi to oci ... sumy sa neponizuju, ani nepovysuju ... ponizit/povysit mozete niekoho, sumu mozete znizit/zvysit ... ;)
kn-alka
12.05.16,19:19
viem, že sa to neponižuje, ale snažím sa jej to vysvetliť jej vlastným jazykom. z jej príspevku som pochopila, že fakturovanú sumu s DPH chce nechať tak s tým, že spolu sumu uvedie bez DPH, nie že ju "zníži" o DPH
nikula
13.05.16,10:14
chcem sa opýtať, ako to je v prípade, ak dodanie okien bolo ešte v minulom roku - aj fakturovaná dodávky okien.... ale montáž bola až toho roku a potrebujem to teraz vyfakturovať (čiže iba čistú montáž)
kn-alka
13.05.16,12:02
už len preto, že je to montáž, tak je to bez DPH

minuloročná faktúra je OK - s DPH