nika.sum
12.05.16,15:50
Ahoj, zacinam uctovat CK, ktora je od 1.5.platitelom DPH. Predava vlastne zajazdy. Ako tak som podla nastudovania material so stranky financnej spravy pochopila urcenie zakladu DPH pri predaji a vypocet danovej povinnosti. Moje otazky na niekoho kto s tymto uctovanim skusenosti:
1. Ak je CK platitelom DPH od 1.5., zajazd sa bude konat az v 6.mesiaci, ale zalohy/platby prijala pred 1.5.. Naklady od dodavatelov budu vyuctovane az po uskutocneni zajazdu, podla coho vypocitavam prirazku, cize zaklad dane ktory treba zdanit?
2. ak CK predava zajazd s nejakou atrakciou ako ucast znamej osobnosti napr.cvicenie a pod., tzv.host, ktore mu CK neplati honorar iba ubytovanie a stravu, proste mu poskytne ten pobyt gratis, bude mat nejake ine vydavky na material a pod. (promo akcia), ako toto uctovat aj s pohladu DPH?

Mozno pri uctovani este narazim na dalsie problemy, ale toto je asi zatial co ma trapi a skusala som najst aj na internete nejake materialy o uctovani CK ale nenasla som, ak mi viete odporucit nejaku odb.literaturu, budem vdacna.
Dav
12.07.16,07:37
posúvam
nika.sum
13.07.16,04:29
No co sa tyka info o uctovani CK a CA je toho dost malo, mozno by sa zisla nejaka literatura.