luli
20.06.06,06:37
Dobrý deň,
prosím mohli by ste mi poradiť. Mam zamestnanca, ktorý je zamestnaný od polovice mája. Teraz prišiel s potvrdením na pôžičku, kde je potrebné uviesť jeho čistý mesačný príjem. Môžem mu potvrdiť, keď ešte neodpracoval jeden celý mesiac. Myslím, že je možné vychádzať zo základnej mzdy uvedenej na pracovnej zmluve. Ako by ste v tomto prípade postupovali? Dakujem.
azuz
20.06.06,04:42
Vydiskutovala by som si to s príslušným peňažným ústavom. Výpočet čistého príjmu pre pôžičky žiadny právny predpis neupravuje - aspoň som o ňom nepočula.
katkaj
20.06.06,04:44
Dobrý deň,
prosím mohli by ste mi poradiť. Mam zamestnanca, ktorý je zamestnaný od polovice mája. Teraz prišiel s potvrdením na pôžičku, kde je potrebné uviesť jeho čistý mesačný príjem. Môžem mu potvrdiť, keď ešte neodpracoval jeden celý mesiac. Myslím, že je možné vychádzať zo základnej mzdy uvedenej na pracovnej zmluve. Ako by ste v tomto prípade postupovali? Dakujem.

Potvrdiť príjem mu môžeš aj za pol mesiaca, len neviem či mu to pomôže nakoľko v týchto potvrdeniach sa píše za aké obdobie je príjem a či je zamestnanec v skúšobnej dobe;) Predpokladám,že výplatu za máj máš už spracovanú tak to nebude problém
vema
21.06.06,07:45
Aj ja potrebujem vypísať potvrdenie pre zamestnanca do Slov.Sporiteľne na pôžičku.Zamestnanec pracuje u nás od 1.2.06,ale z toho 1 celý mesiac bol PN.Môžem vynechať ten mesiac a urobiť priemer za 4 mes.,alebo zahrnúť aj ten mesiac,ale to by mu skreslilo,lebo dávky dostal zo soc.poisť.Pýtajú priemerny mes.zárobok za posledných 12 mes.Ďakujem.
katkaj
21.06.06,08:01
Aj ja potrebujem vypísať potvrdenie pre zamestnanca do Slov.Sporiteľne na pôžičku.Zamestnanec pracuje u nás od 1.2.06,ale z toho 1 celý mesiac bol PN.Môžem vynechať ten mesiac a urobiť priemer za 4 mes.,alebo zahrnúť aj ten mesiac,ale to by mu skreslilo,lebo dávky dostal zo soc.poisť.Pýtajú priemerny mes.zárobok za posledných 12 mes.Ďakujem.

Dala by som tam len skutočný príjem ktorý mu bol vyplatený. A niekde do poznámok by som dala,že bol mesiac PN;)
Paula
21.06.06,08:02
Aj ja potrebujem vypísať potvrdenie pre zamestnanca do Slov.Sporiteľne na pôžičku.Zamestnanec pracuje u nás od 1.2.06,ale z toho 1 celý mesiac bol PN.Môžem vynechať ten mesiac a urobiť priemer za 4 mes.,alebo zahrnúť aj ten mesiac,ale to by mu skreslilo,lebo dávky dostal zo soc.poisť.Pýtajú priemerny mes.zárobok za posledných 12 mes.Ďakujem.
Neriskovala by som kľudný spánok. Správnosť a pravdivosť údajov pravdepodobne budeš podpisovať ty.