Rogger Ian
12.05.16,18:29
Zdravim. Rad by som sa opytal, co robit s fikusovym bonsajom, ktory ma uz vyse 26 rokov a dostal som ho darom. Mam ho uz cca pol roka. Za ten cas si presiel urcitymi stresmi-zmena prostredia,zmena majitela-cize systemu zalievky, kompletnou vymenou vsetkych listkov, presadenim. A to je ta dana zalezitost, na ktoru nenachadzam konkretnu odpoved. Najskor som sa obaval, ked vsetky listky opadli. Poradili nam castejsiu zalievku-vsetko odrazu bolo lepsie,zacal pustat nove listky,konariky.Nastal cas na presadenie-dostal vacsi priestor na korene, substrat je organicky a zmiesany podla rad pestovatelov aj s castou cistej zeminy a kamienkov. Sprvoti nebolo badat ziadny rozdiel no postupne zacal opadavat. Bol som presvedceny,ze je to zapricinene tym sadenim a po prvotnom soku sa spamata a zarastie nanovo. Polievame ho tak cca raz do tyznda-ked je substrat suchy, kropim kmen stromu rozprasovacom vodou z cisteho potoka a napriek tomu zacali konare tak schnut, ze dnes sa mi ich podarilo uplne polamat a ostalo len torzo kmena. Pozeral som sa aj na rez,ktory bol vykonany predchadzajucim pestovatelom a ten bol cely sprachniveny-ostala tam teraz uz len taka preliacina.Postupne schne cely. Ak mate nejaku radu, privitam vsetko inovativne. Dakujem za Vase reakcie
kopretinka
12.05.16,18:13