bučo
20.06.06,06:47
:mee: Ahojte poradaci, ja účtujem v programe MONEY (JU, neplatca DPH).
Chcem sa opýtať či musím ku každému bločku vypísať VPD a PPD s Money, alebo stačí ich zopár pripnúť na papier a tieto zaúčtovať úhrnom. To znamená dám dokopy bloček z nákupu náhradných dielov zo dňa 19.6. a 2 bločky z 20.6. Tieto všetky zaúčtujem do režijných nákladov jednou sumou a vystavím jeden VPD na príslušnú sumu.
-je veľmi zle ak by doklad z mája mal číslo 25 a doklad z júna 14, to by nastalo tým že som nejaký bloček vyhodila a zúčtovala z júnovým dátumom pod číslom vyhodeného dokladu.
DAKUJEM všetkým za radu.
Milan Benka
20.06.06,04:58
Číselný rad má byť usporiadaný podľa dátumu, ak "vyhodíte" nejaký doklad, nechajte pri chýbajúcom čísle papier s poznámkou typu " omylom zapísaný súkr.doklad".
Zákon o účtovníctve nám nebráni používať súhrné účtovné doklady.
jana32
20.06.06,05:38
Bločky " úhrnom " by som dala dokopy maximálne za jeden deň, takže z 19.6. by som urobila jeden VPD a z 20.6. ďalší VPD. Ja si z programu tlačím ale na každý nákup samostatný VPD, mám to prehľadnejšie, ale je to aj tým že zase tých nákupov nemám tak veľa.
Paula
20.06.06,05:41
-je veľmi zle ak by doklad z mája mal číslo 25 a doklad z júna 14, to by nastalo tým že som nejaký bloček vyhodila a zúčtovala z júnovým dátumom pod číslom vyhodeného dokladu.
DAKUJEM všetkým za radu.

Postrádalo by to logiku....navyše pri viacerých takýchto "omyloch" by mohlo vzniknúť podozrenie, že ste dodatočne úmyselne menili doklady. Je lepšie nechať číslo dokladu voľné, bez účtovného zápisu.
Zoltán Kovács
21.06.06,04:29
Ja tiež používam suhrnné VPD. Za jeden deň ich zopnem, priložím k tomu aj listoček so sumami zaklad dane, DPH a celkom. Orazím s pečiatkou predkontácie a tam tie sumy prepísem. Pečiatka obsahuje aj kolónku na dátum, kto zaúčtoval a kto kontroloval zaúčtovanie. S týmto spôsobom zatiaľ boli aj na DÚ spokojný.