mrkva4
13.05.16,13:02
za mesiac marec nebola mi predložená do marcového Dph. Faktúra s minusom, Robiť dodatočné za marec alebo ju doložiť do apríla? fa je z 31.3. dakujem za názory
Sarlotka
13.05.16,17:15
§ 53
Oprava odpočítanej dane
Odznačiť
(1)
Ak po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom platiteľ uplatnil odpočítanie dane, nastane skutočnosť podľa § 25 ods. 1, ktorá má za následok zníženie základu dane, je platiteľ, ktorý odpočítal daň, povinný opraviť odpočítanú daň. Oprava odpočítanej dane sa vykoná v tom zdaňovacom období, v ktorom platiteľ dostal doklad o oprave základu dane. Ak platiteľ doklad o oprave základu dane nedostane do 30 dní odo dňa, keď nastala skutočnosť podľa § 25 ods. 1, ktorá má za následok zníženie základu dane, opraví odpočítanú daň v zdaňovacom období, v ktorom uplynulo 30 dní odo dňa, keď nastala skutočnosť podľa § 25 ods. 1; ak sa oprava odpočítanej dane vzťahuje na nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu alebo dodanie tovaru alebo služby, keď je povinný platiť daň príjemca plnenia, platiteľ súčasne opraví aj základ dane a daň podľa § 25.

ak by išlo o mínusovú faktúru z dôvodu napr. chyby , vtedy dodatočné daňové priznanie... je dôležité aj rozviesť dôvod vystavenia mínusovej faktúry
mrkva4
14.05.16,12:44
táto opravná minusová fa sa mi dostala do rúk tak, že sme od dodávateľa dostala zápočet a vtedy som zistila, že mi jedna z fa chýba, čo v tom prípade? je nutné do marca alebo postačí do apríla? dakujem za názory
Sarlotka
14.05.16,13:35
otázka znie dôvod mínusovej faktúru zľava, vrátenie tovaru? alebo omyl?
mrkva4
14.05.16,16:45
myslím,že to bolo tak, že táto opravná minúsová fa je vyúčtovanie zo zálohovej platby