Laurinkai
13.05.16,16:13
Rozmyslam nad jednou vecou. V r.2013, prezident vyhlasil amnestiu a zaujimal by ma takyto priklad. Vztahuje sa amnestia aj na taky pripad, ked pred dnom jej vyhlasenia /r.2011/, bol clovek odsudeny na penazny trest a pre pripad, ze by tento nezaplatil nasledoval by trest odnatia slobody na 3 mesiace? Rozsudok je pravoplatny, ten clovek nesedel, takze predpokladam, ze zaplatil penazny trest? Myslite, ze trest je vymazany? Vdaka.
buchač
13.05.16,14:53
Tresty za menej závažné trestné činy sa zahľaďujú automaticky po 12 mesiacoch...(teda mali by sa)...výnimku tvoria tie závažnejšie činy, kde platia iné pravidlá - je potrebné o zahladenie požiadať súd, ktorý jedinca odsúdil.
Laurinkai
13.05.16,15:47
Myslis, ze vytrznictvo a umyselne ublizenie na zdravi je menej zavazny trest? Ale v odpise registra trestov to asi aj tak zostava? Ci?
buchač
13.05.16,16:31
V tomto prípade sa nejedná o trestný čin.
Tu ide o výšku trestu...
-----------------------
ROZDIEL medzi :

Výpis z registra trestov

Výpis z registra trestov je verejná listina, ktorá preukazuje, či osoba bola alebo nebola právoplatne odsúdená. Uvádzajú sa v ňom nezahladené odsúdenia v trestnom konaní.

Odpis registra trestov

V odpise registra trestov (ktorý je verejnou listinou) sa uvádzajú údaje o každom právoplatnom odsúdení, priebehu výkonu trestu a ochranného opatrenia, aj o odsúdeniach, ktoré boli podľa rozhodnutia súdu alebo na základe zákona zahladené.
Laurinkai
14.05.16,10:31
Presne toto som si myslela. Cize v sudnom konani mozem poziadat sudcu, aby nahliadol alebo, aby si urobil odpis registra trestov, kedze ten sa uchovava tusim az po dobu 100 rokov. Rozsudok, ktory je pravoplatny a ktorym bol odporca uznany za vinneho a bol mu ulozeny trest, mi asi sud tazko vyda. A mozno, ze sudca si vie aj na sude zistitkonanie.
dmc
14.05.16,18:23
...a naco by ti to bolo. Pokial bol trest zahladeny - hladi sa na neho ako na netrestaneho. Pochybujem ze ti sud vyhovie - naco by to robil ?

Iba pre posudzovanie - napriklad praca pre ozbrojene zlozky a ine sa nahliada do odpisu - previerka bezuhonosti.

Generálna prokuratúra SR vydáva odpis registra trestov len na žiadosť oprávnených orgánov alebo oprávnenej osoby, ktoré sú uvedené v zákone o registri trestov. Odpis registra trestov sa môže vydať oprávneným orgánom alebo oprávnenej osobe len na zákonom ustanovený účel.
Laurinkai
15.05.16,14:21
Na to by mi to bolo treba, lebo ta osoba nas neustale napada slovne, vyhraza sa ublizenim na zdravi ,napadla nas aj fyzicky, ale nikto neriesi nic.Ked sa toto stane vplyvnej osobe, vtedy sa to riesi. Obycajny clovek nema sancu. Lebo sa nestal trestny cin. Vsetci to zlachcuju, ale ze je pre svoje okolie nebzpecna, to nikomu nevadi. Preto mi ide o ten odpis, lebo tam je vsetko. A co si pamatam ja, bude tam toho dost. Budte radi, ze taketo nemusite riesit. Az ked sa dostanete do situacie, v akej sme my a nikto Vam nepomoze, potom pochopite. Ale neprajem Vam to. Ale vsetkym vdaka za zaujem.
buchač
15.05.16,15:55
Asi si nepochopila ...

ODPIS TRESTOV nedostaneš len tak ľahko....a už vôbec nie cudzej osoby.
Laurinkai
16.05.16,08:59
Ale pochopila. Viem, ze mne to nedaju, taka blba nie som. Ale myslim si ze by to urobilo celkovy obraz o tejto osobe, a nam by to pomohlo k rychlejsiemu ukonceniu sudneho sporu o jej vystahovanie. Pretoze nas skutocne ohrozuje, bez pravneho podkladu uziva nehnutelnosti a navyse ich zabera a skutocnemu vlastnikovi obmedzuje jeho vlastnicke prava. Keby to robila nejakemu papalasovi, sud by inak konal. Ale co tam po obycajnom cloveku. Vsak? Ten je dobry akurat tak na to aby platil dane. Jeho vlastnicke prava nikoho nezaujimaju .