gerlach
13.05.16,17:53
Zdravím mna by zaujimalo že ked sa stavba nebude dotykat zeme či musí mat tiež stavebne povolenie ...plus či ju treba ohlasit dakujem ...stavba bude na betonovych kockach
ivka70
13.05.16,15:57
A nepojde do nej voda, elektrina atd.?
ivka70
13.05.16,16:09
ved nedupluje, povodne sa pytal v komentari k otazke z roku 2008, preto bol nasmerovany, aby si zalozil otazku
misoft
13.05.16,16:12
Beriem späť.
gerlach
13.05.16,16:31
Pôjde aj elektrika aj voda aj plyn aj odpad bude viem na čo naražate nebud... vodu plyn elektriku natiahnem z prípojok teda netreba povolenie elektika sa vyrieši tak že sa daju druhe hodiny kvoli tomu že tam byvaju dve rodiny atd....kanalizacia je žumpa ...DD
ivka70
13.05.16,16:36
ivka70
13.05.16,16:36
Takto zakon neobides.
buchač
13.05.16,16:44
1. Nie
2. Áno
gerlach
13.05.16,16:55
čo je napisane nezrozumitelne
gerlach
13.05.16,16:56
tak to neviem ale určite povolenie od majitela pozemku ano
buchač
13.05.16,16:57
Čo je nezrozumiteľné na odpovedi ?
Položené dve otázky...a boli aj zodpovedané....či ? ;)
gerlach
13.05.16,17:01
ale ved ja nechcem obchadzat zakon v akom bode porušim zakon??
buchač
13.05.16,17:03
Hééééj, nepevný...nevieš čítať ????

1. musí mat tiež stavebne povolenie
NIE

2. či ju treba ohlasit dakujem
ÁNO
gerlach
13.05.16,17:08
a z akeho dôvodu ju treba ohlasit ked sa nebude dotykat zeme tym padom to nie je stavba v zmysle zakona
buchač
13.05.16,17:14
Nehnevaj sa, ale nevieš si nájsť na googli príslušný zákon ???
Nájdi si rozdiel medzi stavebným povolením a ohlasovacou povinnosťou.
gerlach
14.05.16,04:57
Našiel som hladal som ale odpoved či na taku stavbu treba povolenie som nenašiel preto sa informujem tu kedže ste my už pomohli za čo dakujem ....podla zakona to nie je stavba a a nie drobna stavba ...jedna sa o rozoberatelnu konštrukciu ...altanok ktory bude stat na betonovych kockach
jslancik
14.05.16,05:45
rozhodujúce sú inžinierske siete - napojenie na vodu, elektriku, plyn. a to budeš mať. takže stavebné povolenie.
arizona
14.05.16,05:48
Este jedna dolezita otazka. Stoji na tom pozemku dom? Bude toto drobna stavba k tomu domu? Co to bude za stavbu?
avalik
14.05.16,05:54
stavba sa nebude dotykat zeme - to bude levitovat ci visiet z neba?
buchač
14.05.16,05:59
gerlach (Dnes 07:57) Našiel som hladal som ale odpoved či na taku stavbu treba povolenie som nenašiel preto sa informujem tu kedže ste my už pomohli za čo dakujem ....podla zakona to nie je stavba a a nie drobna stavba ...jedna sa o rozoberatelnu konštrukciu ...altanok ktory bude stat na betonovych kockach
========================
Kuwa, šak si to postav a nestaraj sa o zákony a ani o druhých !!!!!
Ak bude mať niekto pindy, tak nech dokazuje.
Na altánok nie je potrebné povolenie...

Mimochodom...zle hľadáš, alebo nevieš vôbec !!!!

http://www.porada.sk/t80632-zahradny-altanok.html
https://www.google.sk/search?client=opera&q=alt%C3%A1nk+povolenie&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl
gerlach
14.05.16,05:59
ano na pozemku stojí dom a bude to rozkladaci altanok na jesen sa zbali a odloží
buchač
14.05.16,06:21
gerlach (Dnes 08:59) ano na pozemku stojí dom a bude to rozkladaci altanok na jesen sa zbali a odloží
==========================
Potom už vôbec nechápem, že vôbec niečo riešiš...
gerlach
14.05.16,06:36
neje tu asi dopísane lebo nič nevidim dakujem
jslancik
14.05.16,06:42
čo by malo byť dopísané? máš tam odpoveď na svoju otázku. aj keď čím ďalej viac pochybujem, že do altánku (dokonca dočasného) budeš zavádzať vodu, elektrinu, plyn, odpad. celkovo píšeš veľmi chaoticky a s tvojim chápaním to tiež nie je najlepšie.
arizona
14.05.16,06:50
To si mal hned napisat! Ja som myslela, ze nejaky mobilny domcek tam chces dat. Je mozne, ze na altanok staci iba ohlasenie drobnej stavby.Len nechapem to, ze tam chces tahat elektrinu,plyn odpad a na jesen to chces skladat...Najlepsie bude,ak pojdes na vas stavebny urad, tam ti povedia na 100%, co budu vyzadovat. Lebo to zalezi aj od uradnika, na ktoreho natrafis.
jslancik
14.05.16,07:17
ja myslím, že on sám nevie, čo to bude, a nevie sa vyjadrovať. jasne napísal, že tam bude plyn, voda, odpad, všetko... v altánku...
gerlach
14.05.16,07:18
rozhodujúce sú inžinierske siete - napojenie na vodu, elektriku, plyn. a to budeš mať. takže stavebné povolenie.
toto si napísal ty ja to tak mam zda sa že si nedopísal preto som sa informoval že tam niečo chyba
gerlach
14.05.16,07:24
nech tam taham čo chcete ale moja otazka bola či potrebujem alebo nepotrebujem ohlasovat pokial sa to .nedotýka zeme a je to dočasne a zistil som že nepotrebujem ked tam hned nataham všetko o čom sa tu písalo ...
arizona
14.05.16,07:27
Ja si zas naopak myslim, ze on velmi dobre vie, co tam chce postavit.Len hlada moznosti,ako veci nazvat inym menom, aby sa vyhol stav. povoleniu. Ale, nakolko nechce napisat na rovinu, tazko dostane relevantnu odpoved....
gerlach
14.05.16,07:35
to z plynom a pod. som myslel obrazne jedna sa o latanok dreveny ktorý ja položím na betonove kocky a tym padom sa nedotyka zeme takže podla zakona to nie je žiadna stavba či na taketo niečo potrebujem ohlasovat a pod
buchač
14.05.16,07:36
arizona (Dnes 10:27) Ja si zas naopak myslim, ze on velmi dobre vie, co tam chce postavit.Len hlada moznosti,ako veci nazvat inym menom, aby sa vyhol stav. povoleniu. Ale, nakolko nechce napisat na rovinu, tazko dostane relevantnu odpoved....
===========================
Alebo je to iný "člen"...

Naťahá všetky možné siete, aj kanalizáciu, prípadne vzduchotechniku, aby v altánku bolo príjemne a nedýchal šmrad pri grilovaní...a podobne.

Na jar všetko rozbali, napojí, altánok postaví na stračiu nôžku...
Na jeseň zasa učiní opak...všetko hajde do šopy, ktorá je postavená na čierno....

"Clen" si myslí, že vydrbe s každým a my ostatní sme agnenti s teplou vodou, ktorí sú ebnutí na hlavu a nevedia čítať...a pritom si "člen" kladie do do hlavy vlastnej.

...a ako tak čítam "členove" komenty ???
Moja vnučka by už dávno pochopila, že čo a ako...a to v septembri nastupuje do ZŠ.
jslancik
14.05.16,07:52
tak on to myslel obrazne :D mali by sme mu obrazne odpovedať...
gerlach
14.05.16,07:53
člen nema nič na čierno člen sa drží zakona tak ako každy občan a netaham rozumy od nikoho ......pred cca 3-4 rokmy mal taký problem Vareha pan zemplína ....postavil domce z dreva vežu z dreva a vela veci samozrejme na svojom a starostovia dotknutych obci šaleli lebo chceli za povolenie brat peniaze a Vareha ich uzemnil že čo nie je spojene zo zemou tak to nemusí hlasit oznamovat ....mal pravdu ....ja som sa len informoval že či nenastali v zakone zmeny a kedže suseda nedaleko nas sa ma medzi rečou opytala a boli sce šušed na vybore ohladom altanku ......preto som položil otazku ...googlil som dost to my verte
buchač
14.05.16,08:00
gerlach (Dnes 10:53) suseda nedaleko nas sa ma medzi rečou opytala a boli sce šušed na vybore ohladom altanku
=================
Suseda by dostala odpoveď :
Suseda, a vy še co starace co mojeho staveňa ? Ice radši do harčkoch na šporheľce kukac, bo vam daco prihori...a nepice už staromu paľenku, bo sce potym bars mocno mudra....
--------------------------

Chlape jeden, Ty si fakt nepevný.
Porovnávať altánok so stavbami Varehu....altánok má cca 15 štvokákov a Varehove stavby oveľa viac.
---------------------------
MÁLO si googlil.......veľmi málo.
gerlach
14.05.16,10:07
Varehove stavby.....princip je rovnaky nedotykaju sa zeme.....cetkaa je vdovica a zakusnuta v oblaku...:-D:-D
buchač
14.05.16,10:34
gerlach (Dnes 13:07) Varehove stavby.....princip je rovnaky nedotykaju sa zeme.....cetkaa je vdovica a zakusnuta v oblaku...
=======================
Ty si fakt nepevný...to nemôže byť ani tým počasím....a nebudeš Ty náhodou rusnak ??? ;) :D

Budz rad, že cetka nie je zakusnutá dagdze indze...bo še pritrafí, že še ci da rici zakuši....abo dagze indze...:D :D :D
arizona
14.05.16,12:22
..."gerlach (Dnes 10:24) nech tam taham čo chcete ale moja otazka bola či potrebujem alebo nepotrebujem ohlasovat pokial sa to .nedotýka zeme a je to dočasne a zistil som že nepotrebujem ked tam hned nataham všetko o čom sa tu písalo .." ...Ty si myslis, ze ti tie otazky ludia davali len tak z dlhej chvile? Nakolko si nenapisal podrobnosti,tak sa ta museli popytat,aby vedli presnejsie odpovedat.Pri spravnej odpovedi treba poznat aj podrobnosti.Spociatku to vyzeralo,akoby si siel stavat mobilny dom, nakoniec sa z toho vyklul nejaky skladaci altan! Nikto nema sklenenu gulu,aby ti videl myslienky citat. Ludia ti chceli pomoct,preto sa pytali
ivka70
14.05.16,12:55
nic tam nechyba, oznamil ti, ze akonahle tam nariahnes inzinierske siete, aj ked to bude na stracej nozke, potrebujes stavebne povolenie
gerlach
14.05.16,16:24
Dakujem všetkym za pomoc a rady...teraz už viem že čo nema kontakt zo zemou a je dočasne netreba nič nikomu hlasit ani oznamovat ...
jslancik
14.05.16,16:32
on si už vybral, čo sa mu hodí. nech sa páči...
buchač
14.05.16,16:48
gerlach (Dnes 19:24)teraz už viem ...
====================
CHVÁLABOHU...síce to trvalo trochu dlhšie, ale nakoniec predsa.
Miloš Mičega - CIMOM TN
15.05.16,21:40
Už samotné umiestnenie na kockách generuje, že sa jedná o stavbu, nakoľko jej umiestnenie si vyžaduje úpravu podkladu tak, ako je uvedené v paragrafe 43 stavebného zákona.
Či vyžaduje povolenie alebo ohlásenie vyplýva z toho, či sa jedná o drobnú stavbu. Tá je definovaná v paragrafe 139b ods. 6 a 7 stavebného zákona.
gerlach
16.05.16,07:07
dakujem za reakciu .
Paragraf 56 stavebneho zákona hovorí (c) pri krátkodobých prenosných zariadeniach, ako sú predajné stánky, konštrukcie a zariadenia na slávnostnú výzdobu a osvetlenie budov, )... čiže ja ked zavesím ozdobny kvetináč alebo nejako vyzdobím tak nepotrebujem nič ...a čo sa tyka podkladu tan tam už bol predtým ako sme kupili dom teda tiež nepotrebujem ohlasovat oznamovat ...Dakujem za reakcie