a3b8
13.05.16,21:02
Moje dieta bolo na prihlaskach na strednu skolu a zatial spravilo prijmacie skusky ale pre nedostatok miesta ho zatial nezobrali ma podat odvolanie na obidve sš? a zakolko dni by mohlo prist rozhodnutie ? A ked podam odvolanie tak ma ist na zapis ci az ked pride rozhodnutie? Dakujem za odpovede
ivuliatko
13.05.16,21:22
Ak chcete, aby naďalej figuroval v zozname "čakateľov" v obidvoch školách, treba podať odvolania. Na zápis sa ide až po prevzatí rozhodnutia o prijatí. V rozhodnutí bude uvedený aj termín zápisu. Ak ho prijmú na 1 školu, ale uprednostňujete tú druhú a chceli by ste počkať, aj tak choďte na zápis, aby ste neprešvihli termín. Ak ho potom prijmú na druhú školu, zápisný lístok sa môže preniesť.
Radšej sa ešte spýtajte výchovného poradcu alebo si zatelefonujte na tie stredné školy, či to tak funguje aj tento rok. Držím palce.
Chobot
13.05.16,22:27
Prečo si myslíš, že keď napíšeš odvolanie, tak ho zoberú?

Kopec iných tiež spravilo prijímacie skúšky. Nie všetkých prijali. Asi prijali len tých najlepších. Možno aj niektorých po známosti.

Odvolanie sa píše vtedy, ak by komisia pochybila pri prijímacom konaní, napr., že by zle spočitala body z testov. Jednoducho máte smolu, že ste pod čiarou.
Dáša_
14.05.16,04:29
chobot, dnes je skôr pretlak škôl ako pretlak žiakov. A bežne sa stane, že žiaka prijmu na dve školy. Takže najskôr s ním počítajú na oboch. Až po rozhodnutí o prijatí si vyberie jednu a na druhej sa uvoľní miesto. Teda rebríčky sa potom posúvajú. Hovorím aktuálne z praxe, nášho prijali na dve školy, na jednej sa o jeho (a nielen o jeho) miesto rebríček posunie. Takže kľudne, napíšte odvolania, človek nikdy neviem.
Luboso
14.05.16,04:34
Ahoj chobot ked chces nieco komentovat tak si najprv precitaj nejake prispevky na internete dakujem
avalik
14.05.16,05:57
Odvolanie ma pravo napisat v kazdom pripade, aj bez pochybenia komisie - odvolanim deklaruje, ze ak sa uvolni miesto ma zaujem nastupit - ak sa miesto uvolni, riaditel na zaklade odvolania moze prijat dalsich ziakov, ktori sa odvolali a tym zrusit rozhodnutie o neprijati. - funguje to takto uz desatrocia :)
Luboso
15.05.16,04:52
Dakujem a za ako dlho by mali priist to rozhodnutie o prijati
avalik
15.05.16,08:39
no to ti povedia na danej skole ... ved si tam zavolaj