idilka
13.05.16,21:33
mama má zťp preukaz a 10eur zoberie sanitkar za odvoz do nemocnice na vyšertrenie je to normálné?
ivka70
13.05.16,19:37
Zavisi od toho, kolko km ju vezie, kazdopadne je to sluzba objednavana nou

Napr. tu http://www.emotrans.sk/dopravna-zdravotna-sluzba/cennik/

Preprava za priamu úhradu sa realizuje na základe objednávky prepravovanej osoby, ktorá prepravu hradí. Cena na území SR je 0,50 €/km + DPH (15,- SK + DPH). Cena do alebo zo zahraničia sa stanovuje idividuálne.
buchač
13.05.16,19:54
Pri akútnom ohrození zdravia a života je prevoz sanitkou zadarmo a prepláca ho zdravotná poisťovňa, kde máte uzatvorené zdravotné poistenie. Výnimku majú niektoré diagnózy a zadarmo môžu byť sanitkou prevezení zvyčajne onkologickí pacienti, pacienti, ktorým je poskytovaná kardiochirurgická liečba.

Taktiež majú zadarmo prepravu sanitkou pacienti zaradení do chronického dialyzačného programu, pacienti s ťažkým zdravotným postihnutím, odkázaní na individuálnu prepravu osobným motorovým vozidlom, pacienti, ktorí sú počas hospitalizácie prevážaní medzi zdravotníckymi zariadeniami na základe rozhodnutia lekára.

Ak vlastníte preukaz ZŤP/ŤZP máte nárok na prepravu sanitkou do a zo zariadenia zadarmo v prípade potreby individuálnej dopravy. Môžete si zobrať aj sprievod, platba za prevoz je potom individuálna od jednotlivých prepravných zmluvných služieb. Niekde sa platí a niekde nie, všetko záleží od dopravno-zdravotnej služby a jej vnútorných predpisov.
avalik
13.05.16,20:04
Etiketa porady: Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku
buchač
13.05.16,20:34
Jáááj, fakt...zabudol som pripojiť.
Doplňujem :

ZDROJ : Internet, Google, Safari, Bing, Yahoo
veronikasad
13.05.16,21:17
avalik
14.05.16,04:50
veronikasad, dik ... chcela som len od buchaca aby do odpovede doplnil zdroj kopirovania, pretoze on nie je autorom odpovede - autor je Mgr. Zdenko Šmondrk, a buchac sa bez uvedenia zdroja tvari ako "odbornik" a porusuje tym autorske prava.
buchač
14.05.16,06:33
avalik (Dnes 07:50) veronikasad, dik ... chcela som len od buchaca aby do odpovede doplnil zdroj kopirovania, pretoze on nie je autorom odpovede - autor je Mgr. Zdenko Šmondrk, a buchac sa bez uvedenia zdroja tvari ako "odbornik" a porusuje tym autorske prava.
===========================
1. Každý normálny jedinec pochopí, že hento je z internetu.

2. Autor - PÁN Mgr. nejak tiež opomenul dať svoje zdroje, urval len odporúčané články...takže sa nejedná o žiadne kopírovanie.

3. Zaujímavé ale je, že ideš viac-menej po mne...;)

Taký nick "profesional" drbe názory a riešenia v oblasti podnikania a práva len tak fičí...ALE kuwa, ešte som nepostrehol žiaden §§§, ktorý by jeho tvrdenie podporil...
avalik
14.05.16,07:03
buchac, skopiroval si text z clanku ... slova, ktore poskladal niekto iny, preco ti robi problem prilozit aj link odkial si kopiroval? - ak by si odpovedal svojimi slovami, tak to neriesim - z odpovedi od profesionala nemam pocit, ze by ich doslovne kopiroval z inych stranok a tak neriesim zdroj

namiesto toho aby si doplnil link do odpovede, zase pises bludy - autor napisal clanok, tie odporucane clanky tam automaticky zaradil administracny system stranky na zaklade klucovych slov
buchač
14.05.16,07:15
martuli
14.05.16,15:09
To záleží od vzdialenosti, ktorú išla. Apropo, je odkázaná na individuálnu dopravu? Úplné oslobodenie od platenia majú len pacienti zťp odkázaní na individuálnu dopravu, onkologickí pacienti, pacienti odkázaní na dialyzačnú liečbu, kardiochirurgickí pacienti a pacienti pri prevoze medzi nemocnicami. Ostatní sú zo zákona povinní platiť 0.07e na km, ak majú príkaz na prepravu od lekára. Ak je to len na vlastnú žiadosť tak sa to pohybuje podľa ceny dopravno-zdravotnej služby tj čo viem je to v rozmedzí 0,50-0,70e/km obojsmerne.
Oliwa
17.05.16,11:41
Vezmi si v práci voľno, natankuj a choď s mamou na vyšetrenie... A máš po probléme so sanitkárom...
Mimochodom, na tých 10 € jej vystaví nejaký doklad? Berie toľko od každého pacienta, ktorého má v sanitke, alebo podľa km?
bjuty smis
17.05.16,11:49
ja som jasne pochopil, že buchač to dal z internetu
jasne som pochopil, že to zadavatelovi pomôže

nepochopil som, na čo tu ty buzeruješ...a nijako zadavatelovi nepomôžeš...naopak, iba mu to sťažuješ....
kopretinka
12.07.16,08:27
aj si sa pozrela,kam to píšeš?