mondes
14.05.16,10:38
Prosím Vás, účtuje tu niekto v Omege? Potrebujem poradiť.

Nebudem tu všetko rozpisovať, ale cez aký okruh mám zaúčtovať "Preúčtovanie zriaď. výdavkov do N?" Viem, že predkontácia je 518/381 a ja som to zaúčtovala cez okruh "ID". No keď si otvorím ID, svieti mi to na červeno, ako neuhradené. Cez ID som účtovala aj ZI, aj rôzne kúpne zmluvy, všetko mám spárované s úhradou, len to preúčtovanie neviem ako mám zaúčtovať, aby mi to nesvietilo na červeno. Alebo tým, že je to v nákladoch, tak to má byť vysvietené červeným? Ďakujem Vám za každú radu.
Ing. Ľubomír Janoška
14.05.16,11:16
Tiež iba začínam s Omegou, ale snáď políčko "uhradiť doklad" v okne účtovného dokladu (?)
mondes
14.05.16,13:23
:)
Cez ID som zaúčtovala predpis: 381/365, ide o záväzok voči konateľovi, teda zriaď. náklady. Potom som preúčt. zriaď. výdavky do N a to: 518/381. A práve to mi svieti na červeno. Nejde o pokladňu, ani o banku.
Nakoniec som zaúčtovala splatenie záväzku voči konateľovi a to: 365/211. Tu už som dala "uhradiť doklad", pretože som to uhrádzala z pokladne. Týmito zápismi sa mi vynuloval účet 381 a 365 a zostal mi náklad na 518 a výdavok z pokladne 211. Ďakujem.