rede
20.06.06,08:36
V predzáhradke mám dvojstĺp elektrického vedenia. To, že mi špatí predzáhradku som začala riešiť tým, že som pri ňom zasadila pavinič, ktorý sa okolo neho ovíja, zatiaľ len do výšky asi 1 m. Jeden známy nám však poradil, že by sme mali žiadať zaň poplatok za prenájom, nakoľko sa nachádza na súkromnom majetku a v tejto dobe sa musí za všetko platiť (aj my). Vie mi niekto poradiť na koho sa mám obrátiť so žiadosťou o prenájom, prípadne o právnu radu? Alebo sa to nedá? Ďakujem.
Palino
20.06.06,07:13
Myslím si, že by ste sa mali obrátiť na energetické závody, kam patríte a skúsiť dohodnúť zriadenie vecného bremena na Vašom pozemku za určitú odplatu. Zdá sa mi, že som o tomto niekde čital, ale neviem si spomenúť kde.
rede
20.06.06,10:59
Myslím si, že by ste sa mali obrátiť na energetické závody, kam patríte a skúsiť dohodnúť zriadenie vecného bremena na Vašom pozemku za určitú odplatu. Zdá sa mi, že som o tomto niekde čital, ale neviem si spomenúť kde.

Predtým, ako som zakladala túto tému, som tiež myslela na to, že sa opýtam na Západoslovenskej energetike. Predtým som však chcela získať viac informácií. Po Vašej správe som sa telefonicky informovala a z právneho oddelenia mi povedali že nemáme nárok na poplatok za prenájom el. dvojstĺpa na našom pozemku. Je to pravda, alebo ma len zavádzajú?
Marína
20.06.06,11:12
Ja viem tak, že každý, teda aj energetické závody, musí mať od vás súhlas na osadenie na vašom pozemku. Tie časy sú hádam dávno preč, keď sa nerešpektovalo súkromné vlastníctvo. Neviem, či nezáleží na tom, kedy bol stĺp elektr.vedenia nainštalovaný. Dávali ste súhlas na osadenie na vašom pozemku? Je predzáhradka ozaj vo vašom vlastníctve? Máte ju zakreslenú na geometrickom pláne?
rede
20.06.06,12:04
Ja viem tak, že každý, teda aj energetické závody, musí mať od vás súhlas na osadenie na vašom pozemku. Tie časy sú hádam dávno preč, keď sa nerešpektovalo súkromné vlastníctvo. Neviem, či nezáleží na tom, kedy bol stĺp elektr.vedenia nainštalovaný. Dávali ste súhlas na osadenie na vašom pozemku? Je predzáhradka ozaj vo vašom vlastníctve? Máte ju zakreslenú na geometrickom pláne?


Je jasné, že záhradka je naša (od r. 1954). Ten stĺp je tam ešte za čias hlbokého socializmu, keď sa Vás nikto nepýtal či ho tam chcete alebo nie, bol majetkom štátu. Teraz je majetkom akciovej spoločnosti, ktorej akcionármi sú Fond národného majetku(51%), E.ON Mníchov(40%) a Európska banka pre obnovu a rozvoj(9%). Na moju otázku, či niekomu platia za prenájom, mi bolo povedané, že nie. Neviem však, či je ich povinosťou vysporiadať si tieto veci, alebo je povinnosťou súkromných majiteľov pozemkov vyzvať ich k plateniu nájomného. Ak je pravda, že nikomu neplatia poplatky za prenájom, zrejme im to vyhovuje. A nerozumiem, prečo neplatia. Kto mi to vysvetlí?