blaska
14.05.16,17:51
Ahojte. Viete mi tu niekto poradiť ako mam moj problém riesit dalej. 2014 sme skolaudovali naši novostavbu rodinného domu. Pivnice sme zabarikádovali,aby ich nebolo vidieť, kedže nie su na projektoch . Ako mam postupovať v prípade, ze chcem dat do projektov zapísať aj pivnice? Treba opäť kolaudovat?
Chobot
14.05.16,20:11
Je to čierna stavba. Treba sa spýtať na stavebnom úrade, ako dodatočne kolaudovať stavbu. Bez zvýšeného poplatku alebo pokuty to asi nepôjde.
Ing. Ľubomír Janoška
15.05.16,07:02
Teba prepracovať projektovú dokumentáciu podľa skutočného stavu, doplniť nové náležitosti (revízie, tepelný audit) a požiadať stavebný úrad o kolaudáciu.
ivka70
15.05.16,09:28
a aku ste mali predstavu o rieseni, ked ste ich barikadovali?
bjuty smis
15.05.16,15:13
porovnaj svoju reakciu s lubom janoškom nižšie......
ivka70
15.05.16,15:34
a co mam porovnat?
pytam sa, ake mali plany, ved vedeli, ze to schovavanie pivnic nie je trvale.
alebo sa nemozem opytat?
Miloš Mičega - CIMOM TN
15.05.16,21:35
Moja otázka :
Do akých projektov treba teraz zapísať pivnice?
Stavba je skolaudovaná a momentálne je stav taký aký je. Právne skolaudovaná stavba, v katastri sa pri rodinnom dome počet podlaží neuvádza.
Všetko zlé sa už stalo, keď sa zhotovila stavba v rozpore so stavebným povolením.

Právne to nie je podľa mňa len na dodatočné povolenie stavby. Ak nie sú 3 roky od kolaudácie, tak je na mieste zrušiť kolaudačné rozhodnutie. Inštitút paragrafu 62 alebo 65 správneho poriadku. Až potom o dodatočnú zmenu stavby požiadať spolu s kolaudáciou stavby - paragraf 88a ods. 9 stavebného zákona.