27Lucka76
14.05.16,20:19
Dobry vecer,
pred viac ako 10rokmi sme si postavili rodinny dom, kde ak sme chceli dostat stavebne povolenie sme si museli potiahnut vodu a elektriku na vlastne naklady. Dom je postaveny dost daleko od poslednej neonky a v zime, ked je uz o 4tej tma, je "riskantne" chodit touto tmavou ulickou. Na jesen 2013 (par tyzdnov pred volbou starostu) som ziadala obec o vybudovanie verejneho osvetlenia, na co mi starosta odpisal, ze toto osvetlenie bude vybudovane v roku 2014. Kedze az do teraz sa nic nedialo, napisala som znovu ziadost, naco mi odpisal, ze osetlenie planuje v buducnosti....co v jeho reci znamena nikdy. Prosim o radu, mame narok na toto osvetlenie? Ak ho obec nevybuduje, mozem odmietnut platit dane (napr. za psa?) Dakujem.
terezamaria
14.05.16,18:30
Daj opäť žiadosť na obecné zastupiteľstvo o zriadenie osvetlenia, ktoré dosvieti až k Tvojmu domu. Tam je viac hláv a snáď uznajú, že svetlo po ceste domov potrebuješ. Poplatok za psa nemá s týmto Tvojím problémom nič spoločné. Držím palce, aby Ti vyhoveli.
dmc
14.05.16,18:30
o takom niecom nerozhoduje starosta ale obecne zastupitelstvo. Zisti si za svoj volebny obvod kto je poslancom a porozpravaj sa najskor s nim a presvec ho aby sa uvedeny problem prejednal na zasadnuti obecneho zastupitelstva - resp podaj pisomnu ziadost o prejednanie na obecnom zastupitelstve - jedine tento kolektivny organ rozhoduje hlasovanim o investiciach v obci.

Odmietnut platit dane sidce mozes....ale stanes sa neplaticka.
buchač
14.05.16,18:49
...stavebne povolenie sme si museli potiahnut vodu a elektriku na vlastne naklady. Dom je postaveny dost daleko od poslednej neonky..
- stavebné povolenie sa VYDÁVA len po splnení určitých podmienok a jednou z nich je aj potiahnutie IS. Na vzdialenosti nezáleží...jeden "ťahá" 10 metrov a druhý 100.
- nárok neexistuje.
Ono je ale dosť podstatné, čo je to dosť ďaleko od poslednej neonky.
Je ale dôležitý jeden fakt v dnešnej dobe...financie obce, na ich nedostatok sa sťažuje skoro každý starosta.
- môžeš neplatiť dane...ani za psa, ani za nehnuteľno sť..a ani za smetie. No prídu adekvátne opatrenia...kontajner bude večne plný a následne sa bude plniť aj poštová schránka tými výzvami.
- otravuj starostu, poslancov...atď.