Robert Adamik
15.05.16,09:38
dobrý deň,

rád by som sa opýtal, či máte niekto skúsenosti s cestou do IT nie pod diaľnici, Pôjdeme totižto z Rakúska z okolia Hallstattu a budeme smerovať do Barbiana, čo je pri Bolzane. Mapy google mi ukázali brutálny veľký oblúk na sever cez Salzburg, Nemecko, Innsbruck a smerom dole na juh, ale je tu aj iná trasa, nie po diaľnici, ide južnou stranou, je síce o hodinu dlhšia časovo, ale to mi nevadí. Ide mi o to, či je to normálna cesta a nie nejaká rozbitá okrska :-) je to smer Hallstatt- Sankt michael - Steinfeld - Lienz -Brixen - Klausen.
ďakujem za odpovede.
arizona
15.05.16,08:12
Uz si cestoval po Rakusku? Videl si tam nejaku rozbitu cestu?
Ja este nie. Z mojich skusenosti, v AT su aj "dedinske" cesty v ovela lepsom stave,ako vela nasich hlavnych.
Ja by som sa neobavala.
lujza.j
15.05.16,08:45
Ja by som aj tak isla po dialnici..ak myslel ten velky obluk....jedine,ze by sa chcel kochat po dedinkach padetiatkou...
arizona
15.05.16,10:13
A preco nie? Ved ked je na vylete,po tych dedinskych cestach sa da vidiet vela krasnej prirody,mozno sa ustavia aj na nejake pamiatky pozriet a pod.Moznosti je vela...Prechadza cez zname turisticke oblasti s nadhernou prirodou,kde maju zimne sidla aj mnohe celebrity,takze je co pozerat
lujza.j
15.05.16,10:17
To ano ak si na vylete ano...ale ak sa preuvas...niekde +- na nejaky cas....tak som to ja myslela...
arizona
15.05.16,11:07
Dnes sa vsetci stale ponahlame.A z tych dialnic toho moc nie je vidiet. Nebolo prv cestovanie krajsie? Ja tiez rada volim cesty mimo dialnic,hlavne v krajinach,kde je co obdivovat. Jediny raz som cestovala na dovolenku busom.Sofer chcel usanovat za dialnicu, zabludil a tak nas terigal cez vseliake osady a ulicky doslova medzi domami,niekde cez Rumunsko. To bol zazitok! :D
Dáša_
15.05.16,11:13
my sme išli minulý rok Taliansko cez St. Moritz a Chiavennu. Teda to nie je cesta, na ktorú sa pýtaš, len pridám našu skúsenosť. Išli sme cez Švajčiarsko. Už nikdy viac. Celé švajčiarsko uzávery na cestách, dlhé zápchy. Z diaľnice sme boli naučení, že každých niekoľko desiatok km odpočívadlo. Tu nič, naveľa sme našli jednu pumpu, ale WC ani náhodou.A v aute puberťáka, ktorý nutne potreboval na veľkú..... Len sme zastavili pri ceste, už sa na nás niekto vyrútil, že tam stáť nemôžeme... Zlaté diaľnice.

Takže nakoniec z plánu, keď cesta mala byť dlhšia asi o 1 hodinu oproti diaľnici sme meškali 5 hodín.
Je pravda, že potom som už bola múdra, google map tieto miesta s uzáverami ukazoval, ale porozumela som tomu až po jazde
lujza.j
15.05.16,12:04
Ja ked som si sama soferovala do HR...vdaka bohu za dialnice....:)unavena ako pes...ale nei ako moj...co chcel celu cestu soferovat....aj po hrozbou,ze sa sam seba priskti:D