Alokinka
15.05.16,22:54
Prosim vas poradte mi. Pred 3 dnami som bola u zubara s bolestou zuba spravil mi snimok vyvrtal vycistil kanaliky potom upchal kanaliky niecim bielym a zub uzavrel vlozkou. Uz ked som k nemu prisla som to mala mierne opuchnute. Na druhy den ma zacalo bolet dasno a lico zub len troska pobolieval ale to ma ubezpecil ze zub bude este asi 3 dni citlivejsi. No uz su to 3 dni zub ma neboli ale nad nim mam zapalene dasno boli ma to na dotyk aj lico. Neviem kde nastala chyba jedze zub neboli no mam to opuchnute a bojim sa ze sa mi tam tvori hnis. Viete mi poradit aka je bolest pri nahnisani a ako treba postupovat? Ci sa davaju nato lieky alebo by mi zas robil s tym zubom aj ked neboli? Znamy ma strasil ze jemu taketo nieco rezali ale bolest nieje neznesitelna iba na dotyk spim kludne bez tabletiek od bolesti. Vyplachujem si to repikom ale nejaku velku zmenu som nepocitila kedze opuch uz ani nerastie ani neustupuje. Dakujem za kazdu radu
Valcake
15.05.16,21:30
Zajtra /teda dnes / choď k zubárovi. ..mal by sa na to pozrieť. Možno ti dá atb... tu ti to nikto nevidí. Nič netreba zanedbávať, lebo neskôr môžeš mať z toho problémy ak je tam zápal.
buchač
15.05.16,21:34
Viete mi poradit aka je bolest pri nahnisani´..
Hm...u koho ako.
Každý sme iný, takže je zbytočne rozpisovať sa nad samotným postupom...či lieky, či rezanie a či resekcia s následným liečení zápalu ATB.
Keď vieš spať, tak spi do rána...a potom radšej k lekárovi. Ten bude múdrejší ako ktorýkoľvek internetový poradca (mňa nevynímajúc ;)).
Alokinka
15.05.16,21:35
Len nechapem preco ma zub neboli. Kedze dasno nad nim je opuchnute. Keby je tam hnis nebola by to neznesitelna bolest?
Alokinka
15.05.16,21:38
Keby sa tak nebojim
ivka70
16.05.16,05:58
Este chvilu sa boj a nechod tam a potom jedinym riesenim bude extrakcia zuba/zubov .......
sosak
16.05.16,07:26
Mne, keď robil zubár podobný zákrok predpísal antibiotiká na opuchnuté ďasno.
Alokinka
16.05.16,07:33
No dnes citim uz ze mi to ustupuje tak este pockam dva dni kedze som odcestovana a ked tak nic ine mi nezostava len navstivit zubara
lujza.j
16.05.16,07:47
Alokinka
18.05.16,08:57
Ďakujem za rady ďasno odpuchlo nic neboli ani zub takže sa teším k zubárobi pôjdem až na výplň kanálikov za 2 tyzdne ako povedal