dasenka_po
16.05.16,20:25
prosim o radu. Dali sme vo firme zamestnancovi upozornenie ( pisomne ) za to, ze pocas PN bol 2 dni na chate... a ten je teraz urazeny lebo v piatok dostal aj vypoved z ineho dovodu... no a obhajuje sa tym ze on nikde nebol. to ze tam bol je len trvdenie proti tvrdeniu kedze fotky z daneho vecera vymazal zo socialnej siete... u nas vo firme sa vsak vie ze tam s bol no dokazat to zial neviem. Napisal na to odvolanie ze teda nikde nebol. ake vyjadrenie mu na to odvolanie mame dať?staci napisat ze jeho odvolanie prijimame a pisomne napomenutie bude povazovane za bezpredmetne? taktiez sa vyhraza zalobou ze sme poskodili jeho meno tym ze sme mu to pisomne upozornenie dali, ale to predpokladam ze by bolo hned zamietnute kedze vypoved nedostal na zaklade toho upozornenia a na zaklade neho neboli vykonavame ziadne pravne kroky. vypoved ma z dovodu, ze pracoval na elokovam pracovisku a poziadali sme ho aby prestupil na adresu spolocnosti ( v jednom meste, vzdialenost od seba cca 13km )
vzhladom na to ze v zmluve nema presne uveden na ktorom z dvoch pracovisk vykonava cinnost. prestup na druhu adresu odmietol, na zaklade coho sme s nim rozviazali pomer, kt. odmietol podpisat ale to ze bola vypoved podana mi ma kto dosvedcit. ide mi to ze, ze tento zamestnanec je taky vymyselnik a uz by nas rad tahal po sudoch. Spravne hovorim, ak hovorim, ze kedze nepracoval rok, a v zmluve ma dohodnutu vypovednu dobu na 1 mesiac, tak mu nemusime platit odstupne a ten mesiac si este odrobi a vycerpa dovolenku? dakujem zatial
veronikasad
16.05.16,19:41
Ake miesto vykonu prace ma v pracovnej zmluve? Aky dovod ukoncenia prac.pomeru sye uviedli f2f o vypovedi? Vypoved bola dorucena pocas PN?