pipo
20.06.06,09:54
Neviete náhodou kde presne rastie v Žiline alebo okolí "Lastovičník väčší" tu je fotka http://blog.sharkan.net/?text=660-vlastovicnik-vetsi-lastovicnik-vacsi-chelidonium-majus . Že vraj má pomáhať na bradavice. Ja som na bicykli prešiel za 2 dni 80km oči som si vyočil ale našiel som len tri druhy žltých kvietkov ale ani jeden nemá 4 lupienky.
Milka
20.06.06,17:36
Lastovičník rastie skôr na vlhkých miestach a pokiaľ viem, veľmi sa nevysieva, nachádzam ho na tých istých stanovištiach. Ak budeš mať cestu cez Nitru, vysvetlím.. Ale je to silne jedovatá rastlina, potierať bradavice ale by si musel viackrát opakovať, dá sa aj piť ako vyluhovaný čaj ale s inými bylinkami len vo veľmi malom množstve - opatrne..

Ma bradavice nedávno dávali návod v receptári: väčší cesnak nakrájať na plátky a zaliať v malej sklenici /i po liekoch dobre umytej/ dvomi lyžicami octu a nechať vyluhovať na slnku /na okne/ a potom cesnak prikladať na bradavicu, vraj sa pôsobením cesnaku a octu stratia. Neviem, nemám vyskúšané....
Paula
20.06.06,17:52
ondrejvla
20.06.06,18:08
Ak si z okolia Žiliny, sú tu výborní kožní lekári, ja som už bola cca 9 x na likvidácii
mäkkých bradavíc, väčšie mi zničili elektrikou, menšie vypaľujú tekutým dusíkom.
Tiež som prikladala všetko možné, ale nepomáhalo, ale pani doktorka mi pomohla.
Odporúčam nemeškaj ( ja som meškala 36 rokov!) a choď, čím sú mladšie, tým sa rýchlejšie zničia.
Kolenčík
16.07.06,13:15
Kdekoľvek, treba ho poznať, ja som tento liek skúšal niekoľko rokov, ale nepomáha, okrem cesnaku v octe odporučajú aj cibuľu v soli a octe a prikladať, čiastočne zmizne, ale koreň ostane, uznávaný likvidátor je aj riečna usadenina na kameňoch, ňou potierať, ale osvedčený recept mamičiek na Orave a na dedinách bol, keď detí mali bradavičky, potierali ich menštruáčným výtokom a vždy to zabralo.