daja
20.06.06,10:32
Prosím poraďte. Pri zadávaní mzdy do programu musím uvádzať aj výšku nemocenských dávok, keď bol zamestnanec na PN alebo uvádzam len výšku náhrady príjmu za prvých 10 dní PN? Nemocenské dávky vyplatí sociálka priamo zamestnancovi nie? Ako to je, nikdy som PN (dlhšiu ako 10 dní ) nerobila.
katkaj
20.06.06,08:42
Prosím poraďte. Pri zadávaní mzdy do programu musím uvádzať aj výšku nemocenských dávok, keď bol zamestnanec na PN alebo uvádzam len výšku náhrady príjmu za prvých 10 dní PN? Nemocenské dávky vyplatí sociálka priamo zamestnancovi nie? Ako to je, nikdy som PN (dlhšiu ako 10 dní ) nerobila.

Výšku nemocenskej neuvádzaš, uvádzaš len dni nemocenského. Nemocenské vypláca Sociálna poisťovňa;)
daja
20.06.06,08:55
Ďakujem za odpoveď.
Jara
21.06.06,06:53
Mám zamestnanca, ktorý mi doniesol PN-ku s tým, že bola od 08.06. a 16.6 bol u lekára na kontrole, a vypísal ho k 19.06. Teda problém je v tom, že mu nedal schopný od 17.6 ale 19.6. Myslím, že mu mám zaplatiť náhradu príjmu 10 dní od 08.6. do 17.6 a 18.6 aj keď je nedela mu má preplatiť SP nemocenské dávky aj keď nieje pracovný deň, pretože nemoc sa počíta v kalendárných dňoch, teda schopný je až od 19.6 a to je od pondelka a v sobotu a nedelu je ešte chorý. Mám odniesť na sociálku riadne PN-ku s potvrdením príjmu. Rozmýšľam správne? Potvrďte mi niekto, prosím, lebo horúčava má veľký vplyv na moje myslenie. Ďakujem...
katkaj
21.06.06,06:59
Mám zamestnanca, ktorý mi doniesol PN-ku s tým, že bola od 08.06. a 16.6 bol u lekára na kontrole, a vypísal ho k 19.06. Teda problém je v tom, že mu nedal schopný od 17.6 ale 19.6. Myslím, že mu mám zaplatiť náhradu príjmu 10 dní od 08.6. do 17.6 a 18.6 aj keď je nedela mu má preplatiť SP nemocenské dávky aj keď nieje pracovný deň, pretože nemoc sa počíta v kalendárných dňoch, teda schopný je až od 19.6 a to je od pondelka a v sobotu a nedelu je ešte chorý. Mám odniesť na sociálku riadne PN-ku s potvrdením príjmu. Rozmýšľam správne? Potvrďte mi niekto, prosím, lebo horúčava má veľký vplyv na moje myslenie. Ďakujem...

Áno pokiaľ práceneschopnosť trvala od 8.6. do 18.6 čo je 11 dní tak prvých 10 dní mu preplatí zamestnávateľ ako náhradu pri pracovnej neschopnosti a 1 deň mu platí sociálna poisťovňa nemocenské. Čiže odpošleš na sociálnu poisťovňu PN s potvrdením príjmu.;)
Jara
21.06.06,07:07
Ďakujem Katka za potvrdenie môjho uvažovania, ale dnes pracujem velmo opatrne, lebo som taka oťapená až hrôza. Treba ísť na dovolenku. Ešte raz vďaka a pekný deň
milanr
04.07.06,10:13
Zamestnanec je DPN od 30.05.06, za prvých 10 dní dostane náhradu od ZĽ, potom od SP nemocenské. V mzde za jún budeme vyplácať aj preddavok na ďalšiu mzdu, ktorá sa vzťahuje k obdobiu jan-máj 2006. Moja otázka je: Môže ZC dostať odmenu aj nemocenské ? Aké budú odvody z odmeny ? ZC neplatí odvody, iba ZĽ platí ÚP, takisto nepôjde odmena do VZ uvedeného v ELDP ?
Tweety
04.07.06,10:18
Zamestnanec je DPN od 30.05.06, za prvých 10 dní dostane náhradu od ZĽ, potom od SP nemocenské. V mzde za jún budeme vyplácať aj preddavok na ďalšiu mzdu, ktorá sa vzťahuje k obdobiu jan-máj 2006. Moja otázka je: Môže ZC dostať odmenu aj nemocenské ? Aké budú odvody z odmeny ? ZC neplatí odvody, iba ZĽ platí ÚP, takisto nepôjde odmena do VZ uvedeného v ELDP ? Jeho preddavok na mzdu bude VZ na odvody do poisťovní. Ale radšej by som jeho vyplatenie posunula na mesiac, v ktorom nebude PN.:cool:
milanr
04.07.06,10:46
V zákone o SP § 140 ods. 2 sa píše, že ak je ZC DPN odvody neplatí, tak by mi to vychádzalo iba na preddavky na ZP. Podľa všetkého by DPN mal v 07/06 ukončiť, tak sa pokúsim dohodnúť na tom, aby sme mu to vyplatili o mesiac nekôr.
tinka111
10.12.08,09:44
Prosim Vas vyplnam zamestnancovi potvrdenie o prijme na socialne ucely.
Je tam kolonka nemocenske davky. Nie je mi jasne ci sa do tohto zahrnuje aj nahrada mzdy pocas prvych 10 dni ktoru vyplaca zamestnavatel? prosim poradte - dakujem!
tinka111
10.12.08,10:12
Moze mi prosim niekto poradit? Nechcem to vyplnit chybne...
nesca
10.12.08,10:17
No ak tam vyslovene píše nemocenská dávka, tak nech si to vypíšu tam kde tie dávky vyplácali.Ty v zamestnaní vyplácaš náhradu mzdy,tak tam nič nepíš;)