sasa552
17.05.16,18:49
Ahojte,
mám 12 rokov a s mojou staršou sestrou máme spoločnú izbu. Asi pred mesiacom sme sa rozhodli že ju prerobíme. Našu dvojposchodovú posteľ sme vymenili za dve normálne postele ale teraz mi celkom nevyhovuje poloha mojej postele. Spávam hlavou blízko pri televízore čelom k oknu, televízor je doslova za mojou hlavou takže ho ani nemôžem pozerať. Ráno sa zobúdzam s veľkými kruhmi pod očami a s bolesťou hlavy. Ak spím čelom k televízoru tak isto sa zobúdzam s bolesťou hlavy. Poloha v ktorej som predtým spávala mi vyhovovala ( čelom k oknu ale televízor nebol za mojou hlavou). Keď hovorím mame že sa mi zle spí iba na mňa skríkne a potom to aj tak nerieši. Poraďte mi prosím čo mám robiť?
ivka70
17.05.16,17:19
Navrhni ine usporiadanie izby a s mamou sa porozpravaj uz s navrhom.
Nakresli si izbu na papier aj nabytok v nejakej mierke a tam si presuvaj, ako by to mohlo byt lepsie.
Pripadne navrhni, ze televozor v izbe nechcete a nech ho daju do inej miestnosti.
Tak ci tak pozerat telku vecer pred spanim z postele nie je zdrave.
misoft
17.05.16,17:23
Vymeňte si postele so sestrou - a tak zistíš, či je na vine ten televízor.....
buchač
17.05.16,17:23
Budem trochu oponovať...ALE len trochu a z vlastnej skúsenosti. ;)

Nie na papier, ALE reálne presúvať nábytok...papier totiž veľa znesie a aj tak to neukáže.
sasa552
17.05.16,17:38
keď nie je sestra doma ( chodí na strednú školu a býva na internáte) spávam na jej posteli a som v pohode
Tweety
17.05.16,17:38
Telku premiestnite do inej miestnosti. Ak aj napriek tomu sa ti bude zle spať, príčina kruhov pod očami a bolesti hlavy, bude v niečom inom.
sasa552
17.05.16,17:40
s mamou sa skúsim porozprávať
ja v izbe telku nechcem ale moja sestra ju tam chce
Tweety
17.05.16,17:41
potom sa s s nou vymen
sasa552
17.05.16,17:47
keby chcela....
viete ona ma asi dva krát väčšiu posteľ
buchač
17.05.16,17:48
sasa552 (Dnes 20:40) s mamou sa skúsim porozprávať
ja v izbe telku nechcem ale moja sestra ju tam chce

sasa552 (Dnes 20:38) keď nie je sestra doma ( chodí na strednú školu a býva na internáte) spávam na jej posteli a som v pohode
Mame vygúgli výraz "elektromagnetický smog z televízora"...
https://www.google.sk/search?client=opera&q=elektromagnetick%C3%BD+smog+z+telev%C3%ADzora&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

Daj jej prečítať napríklad tento článok.

CITUJEM :
Napríklad by sme nemali mať v jednej miestnosti príliš veľa elektrospotrebičov naraz. V spálni alebo v miestnosti, kde spíme, by sme nemali mať vôbec, veď k spánku počítač alebo televízor určite nepotrebujeme.
http://lepsiebyvanie.centrum.sk/moj-byt/715291/

Ak má mama rozum, tak si uvedomí, že niekde je chyba.
sasa552
17.05.16,17:52
Dík určite to spravím
arizona
17.05.16,18:31
bodliak
17.05.16,18:49
Ako prvé by som vymenil smer, hlava - nohy.
misoft
17.05.16,20:16
A je to! Skús sa s ňou dohodnúť a problém už nebude problémom.
vicktor
18.05.16,11:35
Suhlasim, ze TV do spalne nepatri. Ak ho nemate kam inam dat, odporucam vypinat nie dialkovym ovladanim, ale "natvrdo" vypinacom.
Ak nepomoze, premiestnit postele.
Ak nepomoze, navstivit lekara.
misoft
18.05.16,13:12
Vraj vymenila, ale nie tak, že na krk si dala nohy a hlavu miesto nôh :D, ale sa otočila o 180° a vraj nepomohlo.
Zitulda
19.05.16,13:05
a nemôžu to byť geopatogénne zóny?...hlavne ak pri RD sa nachádza potok, alebo (v niektorých starých RD sú v suteréne studne...tak to bolo s mojou vnučkou, keď bývali u svokry v RD a mala izbu tesne nad tými priestormi. V Ke sa s tým pred časom zaoberal p. Ing. Mišík on nakreslil presne, kde sú pod domom geopat. zóny- izba nebola súca na spanie.