Shariza
17.05.16,19:22
Dobrý večer,
chcem sa spýtať, či mi niekto vie poradiť osobu, ktorá by mi, či už právne alebo súkromne poradila ako ďalej s problémom s SPP.

Vysvetlím to v skratke. Máme firmu v prenajatých priestoroch. V januári nám prišla vyúčtovacia faktúra za plyn, ktorá predstavovala nemalú čiastku. Vzhľadom k tomu, že máme vo firme len kombinovaný sporák, boli sme sa ohradiť v SPP. Tam nás odbili, že mi nevedia pomôcť, keď stav hodín sedí s vyúčtovacou faktúrou. Takže volanie na centrálu SPP, kde sme sa dozvedeli od pracovníka, že jedine, čo nám pomôže je dať si preskúšať meradlo. Tak sme vypísali žiadosť a o mesiac prišli pracovníci vymeniť meradlo. V správe je stav meradla ako aj plomby ok. Medzičasom, prišla aj výzva pre sprístupnenie na výmenu meradla vzhľadom k tomu, že sa blíži jeho expirácia. Samozrejme sme na to reagovali, že už nám hodiny menili. Pracovníčka len poznamenala, že asi ste mali s nimi problémy, že?... Ale ďalej. Tak v mesiaci máj nám prišla od SPP dohoda o zaplatení škody za neoprávnený odber plynu aj s posudkom, v ktorom stálo, že znalec podľa vlastného posúdenia zvážil, že plomba sa dala ľahko odňať z hodín a tak mohlo byť s nimi manipulované. Samozrejme mám vlastnú fotodokumentáciu, v ktorej je viditeľná vysoká korózia plomby a aj hodín, keďže podľa štítku boli z roku 1995. Ale podľa SPP sme si sami natočili o niekoľko tisíc m3 viac plynu, aby sme si potom aj požiadali o preskúšanie meradla. A to, že iné roky bola spotreba na danom mieste do 20m3 plynu a za rok 2015 zrazu 2000m3, to je asi bezpredmetné. Dokonca bol vo firme pán z SPP si preveriť, či naozaj máme len ten sporák. Všetko si fotil a zapisoval.

Takže chcela by som požiadať nejakú dobrú dušu o radu ako ďalej. Či už priamo za právnikom? Alebo aj to je u nás na Slovensku zbytočné?
jelalim
17.05.16,17:37
Co je medzi Vasim plynomerom a sporakom? Je tam este nejaky objekt, alebo miestnost? Je fakt mozne, ze rok si nikto nevsimol na plynomery takuto spotrebu?
Shariza
17.05.16,17:51
Potrubie je vedené z pivnice po vonkajšej stene domu až k nám. Zabudla som spomenúť, že prístup k hodinám mal majiteľ budovy.
dmc
17.05.16,18:12
takto nehorazne je napisany aj zakon..... pred casom som ho studoval a takto neskutocne nevyvazeny vztah je v zakone....... riesilo sa to aj v mediach.

(Pred výmenou ja osobne vykonavam za pritomnosti pracovnika SPP fotodokumentaciu (aj s pracovnikom na fotke)) a merace mam pod zámkom ale na dome je z vonkajsej strany a staci jeden neznamy idiot -ktory odstrani zamok a poskodi blombu....a je to

Odporucam nasledovnu stranky - venuje sa tomu a vyhrali aj viacero sudnych sporov - prave v podobnych pripadoch.


Ak ma niekto evidentny cierny odber - treba ho riadne "osolit" - pokutovat -ale musi to byt predsa preukazatelne - malo by to byt zadokumentovane OCvTK - cize Policiou a potom mozu vymahat co len chcu....ale iba ich konstatovanim ze maju podozrenie ..... neskutocne ...

(dufam ze nerobim reklamu - ale mna tato vec neskutocne vytaca)

http://www.neopravneny-odber.sk/
afrikánka
18.05.16,16:22
SPP mení plynomery každých 10 rokov, je zvláštne, že ste mali plynomer rok výroby 1995, predpokladám, že s plombou, s ktorou sa skutočne dalo manipulovať, preto každých 10 rokov menia plynomery so stále vyšším stupňom zabezpečenia proti čiernym odberom. Zo strany SPP je jasné zanedbanie výmeny aj z bezpečnostných dôvodov. Pokúste sa na to poukázať. Vzhľadom k "veku" plynomeru máte šancu. Ale musíte mať skutočne "čisté svedomie a vedomie", že z hodinami nebolo manipulované! Je totiž možný rtg.snímok, materiálu, kde sa 100% dá preukázať manipulácia.
jelalim
18.05.16,19:05
Mne v ramci tej pravidelnej prehliadky, menili minuly rok tiez plynomer, rok vyroby je 1992, stav na plynomere bol nula, ale zarucene bol uz niekde pouzivany, ale asi nejak uradne vynulovany. Takze moze to je.
afrikánka
18.05.16,19:24
Je možné, že recyklujú?! Ale plomby boli "novodobé"...
afrikánka
18.05.16,19:51
A koľko rokov ste v prenájme?