zoldy
17.05.16,20:02
Banka postupila pohladavku a mne to vôbec neoznamila ako dlznikovi.Nemohol som reagovat.
jslancik
17.05.16,18:07
aha. no to je nepríjemné. a ty si myslíš, že sa nezachovala správne, pravda? na akom základe si to myslíš?
buchač
17.05.16,18:09
Hm...

1. Svyna banka jedna....si veľa dovolila.
2. Prečítaj si zmluvu
3. Keby sa banka mala realizovať s každým neplatičom, tak by mohla zamestnať ešte pár desiatok ľudí na vymáhanie.
4. Ani nespomínam základné pravidlo dlžníka..." Ak sú problémy v splácaní, tak je dobré urobiť prvý krok, aby sa predišlo prípadným komplikáciám"...čo si ale (ako čítam) určite neurobil. Takže sa nečuduj.
Martuk
18.05.16,09:26
a komu banka postúpila pohľadávku? Pretože ak ju postúpila nejakej vymáhačskej spoločnosti, tak neverím tomu, že by ťa banka nekontaktovala. Minimálne posiela upomienky, výzvy, dlžníka aj telefonicky kontaktujú a mám dojem, že výzva ide doporučene. A ako nižšie spomenul buchač, ak si vedel, že riadno nesplácaš, že máš nejaké trebárs finančné problémy, mal si OKAMŽITE!!! naklusať do banky a začať to riešiť. Totižto aj banka, keď vidí, že daný klient má ochotu riešiť predmetnú situáciu je ochotnejšia pristúpiť na nejaký kompromis a dohodu. Pokiaľ si sa však hral na mŕtveho chrobáka a obviňuješ len banku, tam je potom ťažko niečo riešiť.
Martuk
18.05.16,09:27
chcel som napísať ako spomenul buchač vyššie
Oliwa
18.05.16,11:39
To je síce nepríjemné, ale... stačilo zaplatiť ostatnú splátku... alebo kontaktovať banku po poslednej upomienke... osobne, telefonicky, mailom, sms... to si určite mohol.
Snáď nám nechceš nahovoriť, že po prvej nezaplatenej splátke to okamžite postúpili vymáhačskej spoločnosti... Tých splátok bolo určite niekoľko a upomienok tiež... Dal si si načas a teraz sa čuduješ?
S čerty nejsou žerty. S bankou tiež...

Mimochodom, ako znie otázka?