Dominik231
17.05.16,21:23
Dobrý deň, máme strateného kocúrika od piatku. Celkom sa o neho bojíme a nevieme čo robiť. Má cca 1 rok. A není kastrovaný ale chystáme sa hneď po tom ako sa nám vráti :). Myslíme si že má jeho prvú ruju, to ale nevieme presne lebo sme na dva týždne odišli. Mohol odist aj preto, lebo nikto nebol doma? Kr´mili ho naši známi.
ivka70
17.05.16,19:28
dmc
17.05.16,19:31
....je na záletoch......... príde určite vychudnutý........ doškriabaný........ (ak si dá pozor na autá a poľovníkov)
Dominik231
17.05.16,20:34
Ale neviete koľko to trvá a či mohol odýs na stálo keď sme neboli doma?
lujza.j
17.05.16,20:43
Ked uz nevies guglit...citat hadam ano...co tak precitat link...v predch.prispevku....
jslancik
18.05.16,04:29
Nechápem, čo chceš vlastne vedieť. Ci od vás ušiel natrvalo alebo iba dočasne? Co sme proroci? Mali ste si ho strážiť, inak je vždy pravdepodobnosť, že ujde, stratí sa, niečo sa mu stane...
Dominik231
18.05.16,09:45
Chcem vedieť koľko trvá ruja u kocúra. Na tom linku je zobrazené koľko to trvá u mačky a nie u kocúra.
Kvaka
18.05.16,09:49
Toľko, čo u mačiek, presnejšie vždy, keď mačky dajú. :)
Dominik231
18.05.16,11:34
Ďakujem :) a neviete či kocúr mohol odýsť aj preto lebo sme neboli doma?
Tweety
18.05.16,11:41
áno, mohol odísť aj preto
arizona
18.05.16,11:42
ked ste ho nechali tak dlho sameho doma, mozno si uz medzitym nasiel inu rodinu
Kvaka
18.05.16,11:48
Ak bol kŕmený u vás doma, nemal by odísť. My sme v zime mimo domu aj týždeň, sused kŕmi a mačky sú doma. Nechaj mu jedlo tam, kde bol zvyknutý, príde, ale ak je zranemý od iných kocúrov, tak sa chvíľu bude niekde schovávať a lízať z rán. Volaj ho po mene, opakovane.
Dominik231
18.05.16,12:41
Ďakujem kvaka :), bol kŕmený. Tak už iba dúfať že sa vráti :)
Chobot
18.05.16,13:17
Kocúr nemá ruju. To len mačka. Kocúr ide za mačkou, keď má mačka ruju. Kocúr je pripravený vždy.

Kocúri chodia na zálety, túlajú sa. Ak bol udomácnený, tak sa vráti, pokiaľ sa mu niečo nestalo alebo si ho nenechal niekto iný.
jslancik
18.05.16,13:29
dominik, stále od nás čakáš krištáľovú guľu? to, že bol kŕmený, neznamená absolútne nič. fakt, že nič. Mačky sú rôzne. a okolnosti sú rôzne. Nik ti nepovie, či máš dúfať, alebo si nemáš robiť zbytočné nádeje.
Dominik231
18.05.16,14:14
Veď to je v poriadku ale aspoň som sa dozvedel že to že utiekol je úplne normálne... A ja sa nepýtam či si mám robiť nádeje... Nechám to na prírode.
afrikánka
18.05.16,15:25
Kocúrik reaguje na ruju mačiek. Mačky môžu mať ruju aj viackrát do roka, to kocúrov pritiahne aj na väčšiu vzdialenosť. Ruja mačky trvá spravidla 14 dní, kým nie je ochotná pristúpiť k páreniu. V tomto období ani mačky, ale ani kocúry nereagujú na volanie, nejedia, nespia...Viacero kocúrov býva "zoradených" v blízkosti mačky a vyčkávajú. Posledné 2-3 dni ruje si mačka "vyberá" a postupne sa spári, obyčajne tých najmladších nápadníkov odignoruje, ale nepristúpi ani na párenie vzrastove slabších. Ďalší dôvod straty, môže byť aj to, že mačky len-tak, z nudy navštevujú iné dvory, domácnosti, Je ešte mladý, hravý, možno sa u niekoho proste "zabudol". Môže byť zranený a niekde polihuje. Možno ho niekto aj odchytil v domnienke, že je bez majiteľa, alebo ho takpovediac ukradol. Áno, príčinou môže byť aj vaša neprítomnosť, záleží aj na tom ako dlho kocúrika máte, či neprestriedal v jeho veku viac "domovov" Mačky sa vedia aj uraziť a trucovať, ale to trvá 3-4 dni, pokiaľ sa im uráči oznámiť majiteľovi " tu som" ! Tie ostatné príčiny straty nateraz vynecháme...
Viem, že sú odporcovia kastrácií kocúrov, zaujímavé, že to bývajú prevažne muži, ale ak chcete mať kocúrika pre radosť, dajte rozhodne kastrovať. Vlastne mu tým predĺžite život, nekastrovaný kocúri sa totiž oveľa menej dožívajú, pretože bitkami a zraneniami si prenášajú neraz závažné ochorenia, na ktoré hynú.
Nateraz sa ho pokúste hľadať, volať, pozorne počúvať, či sa vám neohlasuje-môže ležať zranený. Najlepšie však medzi 3-6 hodinou ráno.
Prajem vám nájdenie vášho kocúrika
afrikánka
18.05.16,15:45
jslancik - MÁTE VY SRDCE ??? Predpokladám, že túto otázku položil niekto, koho tá strata zasiahla, bolí. A Vy doslova bodáte ako hmyz. A nie raz, ale opakovane...Keď neviete poradiť, povzbudiť a osobne Vás tieto otázky provokujú k odpovediam a komentárom aké poskytujete - skúste sa nadýchnuť a čušať !!!
A nakoniec - všimla som si, že to robíte hlavne mladým, ľuďom....
Dominik231
18.05.16,15:49
Ďakujem, konečne normálna odpoveď :)
afrikánka
18.05.16,16:45
Dominik231, som rada, že moja odpoveď bola pre Teba prínosom, ak sa chceš dozvedieť viac o výchove mačiek, aby nám boli pre radosť a my pre ne tými "naj" klikni na nedávnu otázku "kúpili sme si kocúrika, má 6 mesiacov".Prečítaj si....
Dominik231
18.05.16,17:47
Pračítal som :)
Dominik231
22.05.16,21:12
Mohol by som sa spýtať aké môžu byť ďalšie dôvody straty?
arizona
23.05.16,07:11
Dominik,popytaj sa aj u veterinarov na okoli,alebo v utulku. Mohol ho niekto najst a hladat majitela. Pripadne po okoli,mozno sa u niekoho zabyval. Alebo porob letaciky s fotkou a vyves na miestach kde chodi vela ludi ( potraviny,zastavka a pod.). Nam to raz pomohlo,ked nas kocur nebol 2 tyzdne k najdeniu.
Dominik231
23.05.16,07:46
Letáky som rozvesil ale iba po okolí a ku veterinárovu by som mohol skočiť dneska... Keď tak Vám napíšem ako to dopadlo ;)
sovienka
21.08.16,10:17
v Kosiciach sa da kocurik vykastrovat uz za 20EUR, v mensich mestach to moze byt aj za menej. Oplati sa investovat.Dufam, ze sa vas Don Juan nasiel :)