balala
20.06.06,11:44
ahojte poraďáci,

chcem sa opýtať, ako to vyzerá u vás s podpisovaním interných dokladov. Kto ich u vás podpisuje??? ja si vyhotovím nejaký interný doklad, podpíšem si ho sama. musia byť na nich aspoň dva podpisy? niekto mi spomínal, že musí byť podpísaný ten, kto to zaúčtoval a vedúci oddelenia. ja som ale vedúca oddelenia, takže si to mám podpísať dvakrát alebo budú daňovací akceptovať jeden podpis? sme malá firma, takže neviem, či ich dávať schvaľovať riaditeľovi...čo hovorí zákon o účtovníctve mi je jasné, s ostatnými dokladmi problém nemám, takže som len zvedavá, ako to vyzerá v praxi u vás.

veľmi pekne ďakujem za vaše skvelé odpovede :)
Jara
20.06.06,10:03
U nás je smernica na podpisovanie dokladov, kde je len napísané kto podpisuje aké doklady a zároveň ten človek je tam podpisaný. Dávame len jeden podpis. Pri pokladni máme dva, nakoľko ide o hotovosť, niekto to schváli a iný vypláca. Interné doklady, faktúry, objednávky, podpisuje len osoba zodpovedná za ich vystavenie a zúčtovanie. Jedine zmluvy podpisuje štatutár a platové dekréty.
balala
20.06.06,11:09
Super, ďakujem za rýchlu odpoveď. Takže v podstate to máme OK, ešte sa kuknem do smernice, prípadne tam doplním vetičku o podpisovaní interných dokladov, ak mi chýba..Ešte raz ďakujem a prajem pekný deň.
balala
20.06.06,11:13
Super, ďakujem za rýchlu odpoveď. Takže v podstate to máme OK, ešte sa kuknem do smernice, prípadne tam doplním vetičku o podpisovaní interných dokladov, ak mi chýba..Ešte raz ďakujem a prajem pekný deň.