geni
18.05.16,11:55
Ahojte, má niekto skúsenosť so zlomeninou sacri segmentu S5? Stalo sa mi to pred dvoma týždňami pri páde zo stoličky. Najskôr som mala šetriaci režim, úľavová poloha. Po dvoch týždňoch primeraná fyzická zaťaž. Ako dlho asi potrvá rekonvalescencia? Budem potrebovať aj nejaké rehabilitácie? Vopred vďaka :-)
arizona
18.05.16,10:19
Presne info ti da tvoj osetrujuci lekar, jeho sa treba popytat,on pozna presne tvoj zdr.stav.

Ak ti postacia vseobecne informacie,pozri na nete https://www.google.sk/search?q=granadir&oq=granadir&aqs=chrome..69i57.1609j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8#newwindow=1&q=zlomenina+kostrce
geni
24.05.16,04:39
viac info mi nepovedal, resp. nenapisal do karty, bol velmi strucny, preto som chcela zistit nejake info cez poradu
buchač
24.05.16,08:15
Veľa nezistíš...nie každý drbne zo stoličky a zlomí si kostrč.
Ale o bolestiach v krížoch viem svoje.
---------------------------------

Rekonvalescencia trvá primerane dlhý čas s ohľadom na stav zlomeniny, vek pacienta, dodržiavanie liečebného procesu...atď.

Rehabilitácie sú v týchto prípadoch neopomenuteľnou súčasťou liečby.
arizona
24.05.16,10:59
Ale ved na co mas usta? Treba sa popytat, co ta zaujima,lekar by ti urcite odpovedal.My ti tu mozeme popisat hocico. Budes sa tym riadit? Co ked si uskodis? Koho budes vinit? Kazda zlomenina je ina.Niekomu napr.rehabilitacie odporucia, inemu nie.Zalezi od konkretneho stavu