salomen
18.05.16,12:03
Dobrý deň.Už asi 2 mesiace mám problémy zo zápalmi spojiviek a vlastne okolia oka.Problémy ako rezanie pálenie,štípanie.Pocit piesku v ľavom vonkajšom kútiku.Hlavný problém je zo svetloplachosťou ktorá bola spočiatku len pri jasnom svetle a postupne sa znižuje už aj pri zamračenom počasí.Oči sa samozrejme pomaly reflexne privierajú.Citlivosť sa posúva dole.Keď svieti slnko vnímam odlesky od karoserie aút .Neviem to vysvetliť vnímam ich akoby boli úplne vyleštené, vadia mi svetlomety aut.Predtým som takéto niečo neregistroval.Keď pozerám TV tak zasa problémy keď v nejakom programe zasvieti slnko ukazuje sa mi ten odraz ako tmavo fialová až čierna.Tváre vidím napríklad niekedy úplne oranžové alebo naopak bledé ako napúdrované.Ľavá zrenička pri pozeraní do svetla lampičky pri šere reaguje inak.Osvetlenie sa snažím mať v rovnakej vzdialenosti od oboch očí.Neviem do akej miery je to normálne.Doktori všetci do jedného spravia len scriingový test teda tie testy ako keď prídete po dlhšej dobe k očnému,čítanie a pod.Nikto nič navyše.Syndrom suchého oka pozapalované spojivky a tlačia od umelých slz po antibiotika z kortikoidmi.Umelých slz mám pol sáčka.Nikto nevie alebo nechce spraviť nič navyše.Je možné a pravdepodobné že to má niečo zo systémovým ochorením ktoré ešte dodnes neidentifikovali.Nejaký druh ochorenia spojiva.Viete niekto poradiť lekára,kliniku kde robia podrobnejšiu diagnostiku?Alebo ak má niekto skúsenosť.Nemyslím že zlý farbocit ale niečo z intenzitou svetla ktorá ide do oka alebo čo láme svetlo,kontrast.Ďakujem.
lujza.j
18.05.16,10:10
Slnecne okuliare...nosis?
salomen
20.05.16,12:17
Nosím.Teraz už začínam vidiet niečo ako UV žiarenie teda do modra pri pozeraní na TV.Pri pohľade von akoby farby boli vyblednutejšie ťažko sa to vysvetluje..Napadá mi len zápal niekde kde sú čapíky a tyčinky v oku tie miešajú farby alebo už neviem
celoslav
27.06.16,13:33
ahoj.nastastie take problemy nemam.neviem ci ti mozem priamo napisat meno ocneho doktora.pocul som ze je dobry.mozno ti pomoze.a potom mi napises ako si dopadol.vola sa mudr. bartovic vladimir.pracuje v trnave
kaivorus
02.07.16,18:05
myslím si, že sa začina v tomto prípade zhoršovať imunita - obrany schopnosť...
v tomto prípade sa jedná o dôsledky napadnutia patogénmi a dôsledky sa prejavujú /daj si v krvnom rozbore pozrieť železo!!!/
deje sa okolo teba niečo a ty to nechceš vidieť!!!