lubomira24
19.05.16,09:03
Dobry den, moj osetrujuci lekar mi dal precitat oznamenie: ,,Zdravotna poistovna uhradza poskytovatelovi zdravotnej starostlivosti len 1 navstevu za 28 dni a do 36 tyzdna gravidity. Nasledujucu starostlivost prebera zdravotnicke zariadenie kde bude zena rodit. Ak chcem navstevovat prenatalnu poradnu aj po 36. tyzdni mam uhradit poplatok 25 €.“ Ma na to zo zakona pravo? A neostava mi ina moznost len zaplatit alebo dochadzat do miesta kde budem rodit? Dakujem.
ivka70
19.05.16,08:08
Asi ma na to pravo, ked to ma v schvalenom cenniku.
Zdravotna poistovna ti to poskytovanie takejto zdr.starostlivosti u neho uz nebude uhradzat, cize ak ju napriek tomu chces u neho vyuzivat, musis si ju hradit ty.

ZP ti ponuka hradenie tej starostlivosti v zdr.zariadeni, kde budes rodit.

Je na tebe, pre co sa rozhodnes.

Blbe je, ze je to o peniazoch ,ale je, on by ti bez uhradenia tuto sluzbu poskytoval za vlastne peniaze.
Dav
19.05.16,08:36
Prenatálnu poradňu po 36. týždni preberá nemocnica a návšteva je minimálne 1x týždenne. Sledujú sa ozvy plodu, poloha plodu atď., ozvy, prietoky - aj úkony, ktoré nie je možné urobiť v "bežnej" prenatálnej poradni
BXLmiami
19.05.16,08:45
Diktuje ten čo platí.A v prípade pacientov platí zdravotná poisťovna,ako rozhodla tak bude.