peterri
20.05.16,14:58
Na fotke vidieť časti ktoré potrebujem opraviť, nachádza sa to medzi oknami a je to obité až ku tehlám, časti ktoré tam ostali sú dosť pevné a netreba ich obiť. čo môžem použiť ako vhodný materiál na takúto opravu. Mám Profimalt Holcim, ale neviem či je to vhodný materiál. Prípadne aký postup by som mal zvoliť ?
vlado 33
20.05.16,14:40
Kľudne použi Profimalt Holcim s pieskom podľa návodu. Pred použitím by som ošpricoval poškodené miesta cementovým mliekom. Je to lepšia voľba ako klasika cement, vápno, piesok.
sosak
20.05.16,16:39
Neviem, či omietka nie je zvetraná vplyvom vlhkosti, ktorá na ňu pôsobí. Ak áno, bolo by najlepšie obúchať až na tehlu, už aj s ohľadom, že pôvodná omietka je na báze vápna a naviazanie pri čiastkovom aplikovaní len na opadané časti nemusí priniesť želateľný výsledok. Najprv treba zamedziť prenikaniu vody, až potom by som omietal. Materiál ktorý uvádzaš môžeš použiť.
vlado 33
20.05.16,20:51
Tie kúsky malty daj dole, darmo držia, ide o celistvosť naneseného materiálu. Tie fľaky nič nezachránia, iba skomplikujú opravu. Daj to celé dole, neboj sa.
Martuk
24.05.16,06:35
ako písal vlado 33, obiť všetko, čo nedrží až do živého, doporučoval by som to pred omietaním ešte aj napenetrovať.