tomas147
21.05.16,08:08
Dobrý deň, pokazilo sami auto samozrejme som s tým išiel do servisu tam opravár objavil chybu vymenil dve súčiastky drahé a potom čo ich tam tie nové namontoval zistil že problém pretrváva, čiže vymenil súčiastky ktoré neboli chybou, nakoniec zistil že je chyba úúúúúplne niekde inde no to no ta sa mi účet vyšplhal na sumu asi 1000e kde by pôvodne keby prišiel na chybu tak by som zaplatil asi len 350, ako sa je možné proti tomu súdne brániť? aký je postup keď to budem chcieť riešiť súdnou cestou? vopred ďakujem za každú reakciu
arizona
21.05.16,06:15
To sa ti sam servis priznal, ze tie drahe suciastky vlastne nebolo treba vymenit? Alebo,ako si na to prisiel? Robil servis vstupnu prehliadku a urcil nejaku chybu a predpokladanu sumu opravy? Konzultovali s tebou vopred, ze bude treba sumu niekolkonasobne navysit? Ked sa prislo na to, ze prva vymena bola zbytocna,preco si nepoziadal, nech si servis tie suciasky necha a tebe nech opat opat vymeni tie tvoje povodne? Atd..
tomas147
21.05.16,06:37
nikdy som v pôvodnej situácii nebol nevedel som ako to riešiť, ta skutočná závada sa ešte nropravila povedal som že sa mu ozvem, on problém ohodnotil že je v turbo potom tam dal repasované a chyba pretrvávala, tak si zohnal iné či náhodou to neopravili špatne a s tým chyba pretrvávala tak začal chybu hľadať niekde inde, pochybujem že takto sa riešia chyby že pokus omyl..čo sa týka tej pokazenej súčiastky on ju daval opravovať do inej firmy keď to tam poslal sa mu určite nepriznali že chyba nie je v tom ale mu naučtovali ako keby ho cele opravili ako to býva..
piccolo222
21.05.16,07:08
automechanik asi nieje odbornik...nadruhej strane chapem ze niektore veci sa daju odstranit len pokusom..pretoze danu zavadu moze sposobovat viac veci jednou z nich mohlo byt aj turbo...preto to skusal..kazdopadne mu povedz nech ti vrati tvoje povodne turbo a repas nech si necha..pripadne ho vrati..rozumne sa s nim dohodni ak mas pocit ze ta chce len osklbat pritlac nanho...aj ked ak nemas papier od opravy moc so sudom nespravis..a sud to pravdepodobne ani neriesi mozno SOI...ja ked pridem do servisu poviem problem a mechanik by to mal zhodnotit povedat co bude robit kolko stoji diel praca a podobne...vzdy si vsetko dohodni dopredu...
tomas147
21.05.16,07:10
Vprípade že sa nebude chcieť servis dohodnúť tak ako si to opísala že nech mi tam vráti všetko pôvodné ako mám ďalej postupovať? ďakujem
arizona
21.05.16,07:13
prepac,ale napisal si to ako Hotentot! Nerozumiem tomu 2.komentaru...
tomas147
21.05.16,07:19
proste potom čo opravár vymenil súčiastku išiel to vyskúšať a zistil že problém pretrváva, tak si zohnal presne takkú istú súčiastku a domontoval ju tam a zistil že problém pretrváva tak či tak, až vtedy mu doplo že proste je problém niekde inde..
tomas147
21.05.16,10:25
ide o to že on dal repasovať to moje "pokazene" turbo, čiže mi chce naučtovať že mi dal opraviť nepokazenú súčiastku, a ako mám naňho pritlačiť? som si viac než istý že sa z toho chce vyzliecť lebo videl že tomu moc neorzumiem a trochu mi to príde že ččaka že to nechám tak lenže pre mňa tie peniaze niesu ako 5 centov
piccolo222
21.05.16,10:37
no jedine asi sa ho len opytat priamo ci auto funguje po repase turba...kedze nefunguje nebolo nutne ho opravovat..a teda neni dovod zato platit..to by ti mohol menit pol auta a nauctovat si to...to pre nikoho neni ako 5 centov...pripadne ak mas neajkych znamych co sa vyznaju v aute chod tam s nimi...auto mas tam unho?
tomas147
21.05.16,11:00
áno auto mám uňho v servise a nikoho kto by tomu rozumel nepoznám poblízku
misoft
21.05.16,13:53
Tak požiadaj, aby tam dal TVOJU súčiastku naspäť, pretože ona nebola príčinou problému. Potom ti nemôže účtovať ďalšie súčiastky, pretože ich má servis naspäť. Ak by i naďalej chceli - servis by sa neoprávnene obohatil (mal by súčiastky i peniaze za ne).