arizona
21.05.16,11:00
Dnes som na webe citala clanok o autach. V clanku bol link na seka.sk,kde si mozu ludia /napr.kupujuci/ overit ci na aute nie su stacane kilometre. Hodila som tam cislo mojho auta a zistila som podla evidencii emisnych kontrol, ze v r.2012 mam o 13 tis, km menej,ako v r. 2010. V 2014 uz stav km sedi.

Dost ma to prekvapilo, lebo som si na sto percent ista, ze km sa nepretacali, nemam na to ziaden dovod.
Auto neplanujem predat,ale aj tak ma toto hneva. Ako sa to da napravit? Mozem mat z toho nejaky problem? Kde sa mohla stat chyba?
fengsuej
21.05.16,09:19
ahoj :) moze ist o chybu v systeme. Myslim, ze bude vhodne napisat priamo na seka.sk - kontakty. Alebo priamo to pracovisko EK, kde si s autom bola.
Preklikni si este stkonline.sk, tam je okno EK a vedla STK.
V r. 2010 si auto mala? Ak nie, mozes si klinkut www.skp.sk, dat starsi datum (1 rok a viac) a najde ti staru ECV, kde vies pozriet stav km pod starym ECV.
Problem urcite nie, policajti pocas kontroly na ceste na 1000% nekontroluju stav km a ani nikto iny. Snad iba, ak by si chcela predat.

Podobna tema: http://www.porada.sk/t223980-overenie-najazdenych-kilometrov.html

Aky mas stav km teraz?

Kym je to statist. chyba - nic sa nedeje :) mne sa stalo (trosku off topic), ze do servis.knihy napisali "komplet vymenene rozvody motora pri 89 000km" a ked mi praskol remen na dialnici (pri stave 135 000 km), tak sa zistilo, ze vsetko bolo povodne, nedotknute z fabriky. Stalo by ma to 1200 €, ale v servise pochopili.