konicek
21.05.16,18:36
Ahojte. Mam 15 a vzdy v lete sa mi spali nos,mam ho cerveny az moc..kedze si ho bojim natierat kvoli vzniku porom. Problem je,ze ten nos od leta stale zostal cerveny len bledsie.. Nosim okuliare a ked si ich dam dole tak je vidiet ze nos je farby do cervena a celo je normalna farba pleti.. Nevedeli by ste mi poradit nieco nejaku mast aleno nieco cim by nos zbledol? Takisto mam na nose nejaku ciaru fialovu ,neviem co to je..teda ani z coho.. Qprosim vedeli by ste mi poradit nieco aj na to? Dakujem
misomiso
21.05.16,17:23
Jedine, co mas cervene su oci. Odporucam nejake ukludnujuce ocne kvapky.
buchač
21.05.16,17:33
Suche viecka, z čoho to môže byť?

13.03.16 22:02
Pochváliť konicek
Ahojte,mam taky problem ze mam suche viecka,bola som uz u koznej a povedala mi aby som si nemalovala oci, a dala mi masticku hydrokortison, ja som ju samozrejme neposluchla lebo nosim okuliare a ked si oci nenamalujem tak mi oci zanikaju.. Ide o to ze mam stale tie viecka suche , niekedy teda.. Lenze teraz moje oci vyzeraju niekedy tak ako keby boli tie viecka padnute ma viac vrstiev to oko akokeby.. myslite si ze je to z tej suchej koze? Alebo je to spadnute viecko?
http://www.porada.sk/t281527-suche-viecka-z-coho-to-moze-byt.html#post2837671

[QUOTE]Mam 15 Nevedeli by ste mi poradit nieco nejaku mast aleno nieco cim by nos zbledol?
------------------------------
Predpokladám, že rodičov máš...presnejšie povedané, žiješ v usporiadanej rodine.
Ak aj ich počúvaš tak, ako počúvaš lekárov...hm, škoda každej rady.
Dáša_
21.05.16,17:43
ale no tak chlapi, má 15!!!!!

radšej si ten nos natieraj krémom na opalovanie - horšia je spálenina, ako póry. Naviac, ked si ten nos pravidelne doma budeš čistiť, tak v poho.
buchač
21.05.16,18:25
Veď práve, že má 15...
Práve preto som spomenul rodičov.
Predsa v normálne fungujúcej rodine sa dieťa obráti s problémom práve na nich
Práve preto som aj spomenul - zvýraznil vek a očnú lekárku, na radu ktorej mladá nemieni dať.

Lebo ak nedá na radu odborníka, tak radšej počúvne nejaké fiktívne osoby cez net ?
Holt, aj také "vymoženosti" ponúka net...
Choré ? Podľa mňa teda áno.

Jeden rieši trochu červený nos a ten druhý hľadá záchranu života.
Trochu rozdiel...či ?
Dáša_
21.05.16,18:27
no ve´d má 15, má na také nárok :D Mám takého doma, tak mám porozumenie
konicek
21.05.16,18:28
Ked si to sj zacnem natierat nic sa asi nezmeni .. Len ja chcem aby aspon zbledol :( nebol by dobry nejaky krem na zacervenalu pokozku alebo nieco?
konicek
21.05.16,18:43
Na rodicov som sa neobratila preto,pretoze ich nechcem nijako zatazovat ak som sa ich aj spytala nevedeli mi nijalo pomoct..preto som myslela ze ludia na internete by mohli nieco vediet ;)
terezamaria
21.05.16,19:15
Všetci čo nosíme okuliare, máme nejaké stopy po nich na nose, aj keď sú neviem ako kvalitné. A tvár si natieraj málo mastným krémom s vysokým ochranným faktorom /20 alebo 30/ včetne nosa.
faro1
22.05.16,04:03
Takisto mam na nose nejaku ciaru fialovu ,neviem co to je..teda ani z coho..
----------------------------------------------------------
sú viditeľne rozšírené začervenané drobné cievočky na tvári, najčastejšie v oblasti nosa. Začína sa to celkom nenápadne. Prvým príznakom je prechodné začervenanie drobných častí na nose a v strede tváre.
Dá sa červenému nosu predísť? "Usporiadanie ciev na tvári je nám dané. Ak má niekto túto predispozíciu, musí si upraviť životný štýl, vylúčiť korenené potraviny, horúce nápoje a čierne čaje, ktoré rozširujú cievny systém, nevystavovať sa striedaniu chladu a tepla. Takýto pacient by nemal navštevovať saunu," radí E. Škutilová.

Čítajte viac: http://primar.sme.sk/c/2472067/ked-ma-niekto-cerveny-nos-nemusi-byt-pijan.html#ixzz49MDlwqGP
Ja tých malých cievok vidím na fotografii viac ako jednu, na konci nosa.
Navštív odborného kožného lekára a keď sa nepotvrdí čo píšu v článku, však máš len 15 rokov a tam sa píše okolo 40 rokov, tak by si sa mala vyvarovať prinajmenšom pri predispozícii na rozšírené cievy na nose : musí si upraviť životný štýl, vylúčiť korenené potraviny, horúce nápoje a čierne čaje, ktoré rozširujú cievny systém, nevystavovať sa striedaniu chladu a tepla. Takýto pacient by nemal navštevovať saunu, ako píšu v článku.
konicek
22.05.16,10:21
Teraz som si na fotke vsimla ze som to mala aj 5 rokov dozadu tu ciarku na nose..moze to byt yak dlho tak stredne viditelne?