baruman
23.05.16,08:41
Ahojte,
na slovensku predávam produkty, kt. by som chcel predávať priamo v CZ (aby bolo priamo v Česku odberné miesto a zastúpenie). Predávať by som chcel cez 1 predajňu, ktorej by som platil za skladovanie / predaj / posielanie mojich produktov v CZ. Predajňa by nemala percentá z predaja, ale fixnú sumu za počet "sprostredkovaných" produktov, napr. ak mesačne 0 až 10ks, tak dostanú 400€. Takže on by CZ zákazníkovi predal produkt za moju cenu (vystavil by napr. faktúru/ Pokl. doklad zákazníkovi na 500€) a ja by som mu po predaji vyfaktúroval tú istú sumu-500€ (takže on by na samotnom obchode nezískal a peniaze zákazníka by sa presunuli ku mne).
Samotný proces predaja a logistiku mám vyriešenú, avšak neviem ako by to mohlo fungovať v účtovníctve...
Najprv mu musím doručiť tovar a on si ho musí dať do skladu, aby to mohol tiež predávať. Ale ak si chce dať niečo do skladu, tak musí mať dajaký doklad o nákupe? Čo mu vystavím? Nechcem aby musel niečo platiť, len aby si to mohol dať on do skladu a mohol to predáva.
A ako mu môžem vypísať faktúru po predaji, ak si to už odo mňa akože kúpil?
V podstate riešim ako mu účtovne presunúť tovar zadarmo a ako následne po skutočnom predaji vyfakturovať cenu produktu.

Ďakujem za pomoc :)