vladosk11
23.05.16,09:39
Prokuratorka namna podala zalobu pre precin zanedbania povinnej vyzivy.Platil som pravidelne,az do doby,kym to byvala nedala exekutorovi,Je toto mozne?
dmc
23.05.16,07:57
Pokial ste platil to co ste mal - tak potom exekutor nemal co vymahat - resp na akom pravnom zaklade nieco vymahal - bolo Vam dorucene rozhodnutie o exekucii.



Pokial prokuratorka podala zalobu muselo prebehnut:


- zacatie trestneho stihania
- Vysluch podozriveho
-Vznesenie obvinenia (dorucenie obvinenia)
- Vysluch obvineneho
-Predlozenie spisu z navrhom na vznesenie obzaloby
-V spise muselo byt podlozene neplatenie vyzovneho - inak by prokurator nevzniesol zalobu. Jedine prokurator moze vzniest zalobu.
- Pred sudom budete mat moznost opetovne dolozit dokazy o platbach za vyzivne
arizona
23.05.16,09:58
Ked si platil stanovenu sumu pravidelne a nacas, preco ta potom dala ex na pretras exekutorovi? Ked nemal dovod,tak nenarobi nic. Alebo si nam nieco zatajil???
Pravnik AI
23.05.16,11:18
Oprávnený rodič môže podať návrh na výkon exekúcie dlžného výživného a tiež aj trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania tr. činu zanedbania povinnej výživy. Jedno s druhým sa nevylučuje.
Primárnym cieľom oboch nie je trestať, ale prinútiť povinného rodiča aby si splnil svoju povinnosť! Na to pamätá aj Trestný zákon, ktorý umožňuje zánik trestnosti tr. činu zanedbania povinnej výživy, ak trestný čin nemal trvalo nepriaznivé následky a páchateľ svoju povinnosť dodatočne splnil skôr, než sa súd odobral na záverečnú poradu.
Ak sa chcete vyhnúť "zvyšovaniu nákladov" s tým spojených a odsúdeniu za spomínaný tr. čin, tak je potrebné uhradiť dlžné výživne (+príslušenstvo) a zabijete dve muchy jednou ranou :). Prokurátor ani exekútor nekonajú "len tak" svojvoľne z vlastnej vôle bez splnenia zákonných náležitosti.
vladosk11
23.05.16,11:55
Byvala ex ma na sude znamu,sud mi dal platit zo 400e mesacne 200e.ľkrat som sa odvolal no a za č roky to naskocilo.Ona chcela celu sumu ihned,preto ma dala exekutorovi.ten stiahol vsetko,takze mi ostava iba zivotne minimum.To mame sudy.
arizona
23.05.16,13:05
Aha, takze predsa len dlzis na vyzivnom.
Ked napises iba to, co ti vyhovuje a nie co je naozaj pravda, tak ti je tazko konkretne radit.

Je jedno, ci ma tvoja ex znamu na sude,alebo nie.
Ak dlhujes musis zaplatit.
Ak si nemal celu sumu naraz,mohol si sa hned dohodnut na splatkach a nie cakat tak dlho,pokym tvojej ex dosla trpezlivost a postupila dlzobu exekutorovi.
Vyzivne su peniaze pre dieta,to ma prednost pred vsetkymi ostatnymi dlzobami...
ivka70
23.05.16,14:01
Ak sud raz rozhodol o zvyseni vyzivneho, tvoje odvolanie nema odkladny ucinok.
Ak si 4 roky platil namiesto 400 eur len 200 eur, mas na vyzivnom riadnu sekeru a exekucia je opravnena.
Ziadny znamy na sude to neovplyvni.
Velmi rychlo si vysporiadaj dlzne vyzivne, kym ta za to neodsudia.
Mila123
23.05.16,14:03
ak nie tak pôjde "do lochu", aby si to uvedomil, že dieťa musí niečo jesť, niekde bývať, niečo si obliekať........
vladosk11
23.05.16,14:18
No tak od zaciatku.Chlapci maju,1:24rokov,2:21rokov a ziju vo Svajciarsku,kde ich vzala ex bez mojho suhlasu .Teraz si zmenili priezviska na van veen.Ex dala navrh na zvysenie,okr.sud rozhodol ze mam platit 120e na starsieho a 80e na mladsieho.Krajsky sud rozhodol ze to je vela a vratil naspet.Okr.sud stanovil 100e na starsieho a 100e na mladsieho a UZ TO BOLO V PORIADKU.To sa tahalo 4roky.Tak somnou urobili pred 10rokmi,kedy som vybral pozicku a zaplatil.Teraz nemam skade.Mam chodit kradnut?LUPIT?
Mila123
23.05.16,14:22
prečo si sa nebránil????? teraz je už rozhodnuté
dostaneš trest, zvyčajne prvý býva iba podmienečné odsúdenie, priezvisko si môžu meniť i každý deň, už nemáš dosah na nich, iba platiť musíš, si ich biologický otec, teda sa postav k problému ako chlap.......
vladosk11
23.05.16,14:28
Myslis ze ma niekto pocuval?Ona si kupila 3izbovy byt dala urobit zuby,ma 3 nove auto.Nechal som im roddinny dom.Ja byvam u matky,mam 15 rocneho golfa a na zuby nemam peniaze.
Mila123
23.05.16,14:30
prepáč, nariekať či plakať za maminou sukňou ti nepomôže.....
vladosk11
23.05.16,14:50
Ja neplacem,ja ... cely taky ... system.Odstahujem sa odtialto.A ked niesi pravnicka,co tu komentujes?Najsamprv ich vydedim!!!!!!
Mila123
23.05.16,19:23
teda čakaj ....na právnika, čakať vieš
arizona
23.05.16,19:28
Pises, ze synovia su uz dospeli. Takze navrh exekutorovi uz museli podat oni, nie ex. Studuju este,alebo uz pracuju? Ak pracuju, mozes podat navr na sud na pozastavenie dalsieho vyplatenia vyzivneho,lebo uz nie su odkazani na vyzivu od rodicov. Ale ak studuju, tak musis platit dalej. Alebo ten dlh ti vznikol, ked este neboli plnolety? Aky stary je ten dlh? preco si nepodal odvolanie, ked ti sud stanovil, ze musis dlh zaplatit jednorazovo do urciteho datumu?
bodliak
23.05.16,20:14
"Dôvod: vydim ze tu je sami odbornik"

Právne povedomie rovnaké, ako gramatika. Teda nič moc.
Nuž, keď podávaš skreslené info, nečuduj sa, že nepíšeme to, čo by si rád "vydel" .