gilmorka
23.05.16,14:11
Potrebovala by som poradit. Podavam za nasu spolocnost danove priznania z nehnutelnosti.Pokial budovu predajne vlastnime sami, nie je problem. V niektorych pripadoch vlastnime budovu este s inou firmou, v liste vlastnictva je uvedene ze my mame napr.1/3 a 2/3 vlastni ten iny vlastnik, to tiez nie je problem, vymeru predelim tromi a jedna tretina bude v nasom priznani. Problem mam, ale ked je budova napr. poschodova, je rozdelena na samostatne vchody.
Na liste vlastnictva je uvedene:

Vchod A prízemie
Podiel priestoru na spoločných častiach a spoločných zariadeniach domu a spoluvlastnický podiel k pozemku :
30248/606056
My ako vlastnik 1/1

Vchod B prízemie:
Podiel priestoru na spoločných častiach a spoločných zariadeniach domu a spoluvlastnický podiel k pozemku :
218960/606056
My ako vlastnik 1/1

Vchod C prízemie
Podiel priestoru na spoločných častiach a spoločných zariadeniach domu a spoluvlastnický podiel k pozemku :
19620/606056
My ako vlastnik 1/1

Vchod D 1.poschodie
Podiel priestoru na spoločných častiach a spoločných zariadeniach domu a spoluvlastnický podiel k pozemku :
19113/606056
My ako vlastník

Vchod E 1.poschodie
Podiel priestoru na spoločných častiach a spoločných zariadeniach domu a spoluvlastnický podiel k pozemku :
146115/606056
Vlastní iný vlastník

Ako podat takého daňové priznanie?
Ak zrátam výmery všetkých priestorov , bude to 459,941 m2.
Parcela, na ktorej je budova, celá zastavaná, má rozlohu 384 m2.

Ide mi o to, či keď nám budú daň vyrubovať podľa tých priestorov, čiže zrátané nám to vychádza na 460 m2, nebudeme platiť oveľa vačšiu daň ako sa platí, keď sa platí len za budovu ako celok a je tam príplatok za ďalšie podlažie, čiže napr. vlastníme 4/5 budovy a uvedieme že má 1 nadzemné podlažie. Sadzba za m2 v oboch prípadoch býva rovnaká? Viem že teraz to máme vyčíslené poľa priestorov, takže pomer koľko vlastníme budovy nemáme uvedený.To som napísala len ako príklad.
Neviem či som to napísala zrozumiteľne.
Ďakujem za každú reakciu.