Timush
23.05.16,16:03
Pekný deň,

chcela by som sa opýtať, ako postupovať, ak sme mali dohodára, ktorý u nás mal dohodu o pracovnej činnosti na dva mesiace. Zároveň bol zamestnancom v zahraničí. Prihlásila som ho do zdravotnej aj sociálnej poisťovne. Zo zdravotnej poisťovne ma teraz informovali, že si mám v zahraničí zistiť, či mal byť prihlásený aj na Slovensku.
Neviem však kde v zahraničí si to zisťovať, a ako sa dohovorím, preto sa pýtam, či nemáte podobnú skúsenosť, alebo vedomosť, či a kde mal byť prihlásený. Dohoda o pracovnej činnosti bola v období 27.01.2016-26.02.2016.

Ďakujem veľmi pekne.
Mila123
23.05.16,14:18
vypíšeš
Žiadosť o určenie uplatniteľnej legislatívy u osoby zvyčajne vykonávajúcej činnosť ako zamestnanec v dvoch alebo viacerých členských štátoch EÚ v zmysle článku 13 (1) nariadenia (ES) Európskeho parlamentu a Rady
č. 883/2004 v medzinárodnej preprave
vybavuje to pobočka SP.........
Timush
23.05.16,15:55
Toto tlačivo vypíšem a doručím do zdravotnej i sociálnej poisťovne? V zdravotnej poisťovni si mám nárokovať na vrátenie uhradeného poistného? Nič ďalšie nie je nutné? Veľmi pekne ďakujem, v tomto si neviem dať rady.
Mila123
23.05.16,19:22
príslušnosť určuje SP, nie ZP......teda pošli to do SP a uvidíš, či nebudeš musieť robiť odvody poistného do jeho domovskej krajine.....ale daň patrí na SK....
možno u nich sa z dohôd neplatí poistné....veď uvidíš.....
Timush
23.05.16,21:08
To tlačivo by však mal vypĺňať zamestnanec a aj podpisovať, ale my s ním od februáru nie sme v kontakte a vyžadujú sa tam aj údaje o ktorých nemáme žiadne poznatky. Spojiť sa s ním bude veľmi komplikované, ak vôbec možné. Skúsim zajtra zbehnúť do pobočky SP a poradiť sa, ako mám postupovať :/ Ďakujem však za rady :)