ciceron
24.05.16,07:31
firma platca DPH vyrobí schody , zábradlie,rám na presklennú striešku pre podnikateľa vo Švajčiarsku.(má pridelené DIČ) Vyfakturujem bez DPH s poznámkou "prenos daňovej povinnosti" Táto čiastka sa mi objaví v daňovom priznaní na r.15 a 17 a súhrnný výkaz nepodávam, keďže je to mimo EU.
Je táto úvaha správna?

Prepravu si rieši odberateľ sám a preváža to do Berlína. Čo všetko musím k faktúre doložiť , aby som mala všetko v poriadku.
Consultix
24.05.16,08:46
Kde a akym sposobom dochadza k dodaniu? Odkial je prevoz do Berlina?
ciceron
24.05.16,12:52
Slovenská firma vyrobí, zo slovenská si to odberateľ zoberie.
Consultix
24.05.16,17:33
V tomto pripade sa jedna o dodanie v ramci tuzemska. To, co s tym spravi odberatel po kupe je vec mimo Tvojej kompetencie. Na druhej strane, treba uvazovat nad prenosom DP z pohladu stavebnych prac, ale mam za to, ze sa jedna o predaj materialu, polotovaru a to dokonca mimo EU.
ciceron
25.05.16,05:56
Objednal si, my sme to vyrobili z hutného materiálu podľa výkresu, vyfakturovala som to na adresu, ktorú uviedol do Švajčiarska a on si poslal auto a odviezol si to na zákazku do Berlína.
Kája.
25.05.16,06:39
Aké má pridelené DIČ?
ciceron
25.05.16,07:05
CHE102867401
Chrusťa
25.05.16,08:45
pozri si §47 zákona o DPH ods.2. oslobodené od dane je dodanie tovaru, kt. je odoslaný al. prepravený kupujúcim al. na jeho účet do miesta určenia na území tretieho štátu, ak kupujúci nemá v tuzemsku sídlo, miesto podnikania a atlď. Je tu však aj ods. 3, kt. hovorí, že odoslanie al. prepravenie tovaru do miesta určenia na území tretieho štádu podľa ods.1 a 2 je platiteľ povinný preukázať JCD, kde je potvrdený výstup z EU. Len vtedy možno hovoriť o oslobodení od DPH