silvia
04.11.04,16:15
Mám takúto otázku: Viem, že termíny malý a veľký závod sú už bezpredmetné,ale budiš - sme "malý závod" (mame 18 zamestnancov), no v blízkej budúcnosti chceme prijať ďalších asi 5 ľudí. Zmení sa niečo pre nás ako pre "veľký závod", nejaké nové povinnosti ....?
Veva
04.11.04,15:57
Áno zamestnanie občanov so zdravotným poistihnutím zákon 5/2004 zákon o zamestnanosti § 62,63 , ale teraz sa Vás to moc nedotkne , kedže ste na konci roka
aspoň si myslím.
stanca
02.05.05,14:29
Ja mám tiež taký problém, že budeme prechádzať z malého závodu na veľký, na čo všetko nezabudnúť a čo sa zmení?
accad
02.05.05,15:22
Pojem veľký a malý závod už pre SP neexistuje. Povinnosti sú rovnaké. Iba pri priemernom počte zamestnancov 20 a viac treba skúmať podmienku povinného odvodu za neplnenie povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím viď § 63,64 a 65 Zákona o službách zamestnanosti č.5/2004 Z.z.
marika1
02.05.05,17:36
Keď je viac ako 20 zamestnancov treba elektronicky zasielať výkaz na SP. Inak žiadne zmeny.
silvia
28.10.05,09:29
Pojem veľký a malý závod už pre SP neexistuje. Povinnosti sú rovnaké. Iba pri priemernom počte zamestnancov 20 a viac treba skúmať podmienku povinného odvodu za neplnenie povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím viď § 63,64 a 65 Zákona o službách zamestnanosti č.5/2004 Z.z.
Nemám momentálne poruke zákon a potrebujem súrne radu skúsenejších:
Do toho priemerného počtu zamestnancov 20 a viac sa berú aj dohodári (aj keď mali dohodu len napr. na týždeň?)? A beriem priemer od 1.1. do 31.12.2005, kde za november a december počítam už aj s tými, ktorých chcem prijať, však?

Ak nepočítam dohodárov a vyjde mi priemerný počet pod 20, kludne môžem mať v 11. a 12.mesiaci aj 22 zamestnancov a nevznikajú mi žiadne nové povinnosti (iba elektronicke zasielanie vykazov)?

Srdečná vďaka za rychlu radu!
Sany
28.10.05,09:31
Zasielanie výkazov elektronicky je už od 9 zamestnancov.
Timcsi
28.10.05,10:50
Nemám momentálne poruke zákon a potrebujem súrne radu skúsenejších:
Do toho priemerného počtu zamestnancov 20 a viac sa berú aj dohodári (aj keď mali dohodu len napr. na týždeň?)? A beriem priemer od 1.1. do 31.12.2005, kde za november a december počítam už aj s tými, ktorých chcem prijať, však?

Ak nepočítam dohodárov a vyjde mi priemerný počet pod 20, kludne môžem mať v 11. a 12.mesiaci aj 22 zamestnancov a nevznikajú mi žiadne nové povinnosti (iba elektronicke zasielanie vykazov)?

Srdečná vďaka za rychlu radu!
To by zaujímalo aj mňa. Tento týždeň sme totiž dostali od ÚPSVR list, výzvu, aby sme zaplatili neviem čo a koľko, vzhľadom na to, že oni zo Sociálnej poisťovne dostali štatistiku, na základe ktorého sme počas roka mali v priemere najmenej 20 zamestnancov. Ale my sme celý rok mali len 19 zamestnancov na pracovný pomer, a každý mesiac 1-2 dohodárov.
nikulik
28.10.05,11:32
Pojem veľký a malý závod už pre SP neexistuje.
Tak preco sa ma v SP, ked som sla zaniest ELDP pani pri okienku pytala ci sme maly alebo velky zavod. A to bolo tento tyzden v pondelok. Tak ma zaskocila, vlastne som ani nevedela co sme, mali sme niekedy 20 zamestnancov, ale konkretne teraz mame 25 stalych zamestnancov, nepocitam dohody, co sme vlastne? Je to nejak urcene podla poctu zamestnancov?
Tweety
28.10.05,11:34
Tak preco sa ma v SP, ked som sla zaniest ELDP pani pri okienku pytala ci sme maly alebo velky zavod. A to bolo tento tyzden v pondelok. Tak ma zaskocila, vlastne som ani nevedela co sme, mali sme niekedy 20 zamestnancov, ale konkretne teraz mame 25 stalych zamestnancov, nepocitam dohody, co sme vlastne? Je to nejak urcene podla poctu zamestnancov?Netráp sa paňou zo SP, oni to ešte tak rozoznávajú, hlavné je, že nám je to úplne jasné.;) :rolleyes:
endrju
28.10.05,11:37
Pani zo SP asi zabudli poslať na školenie k zákonu 461/2003. :D Alebo žeby jej zabudli vymeniť pásku s nahranými otázkami? :eek:
nikulik
28.10.05,11:58
Takze ked sa ma to niekto opyta, tak mu jednoducho poviem, nestudovali ste zakon 461/2003?? :D Alebo ako napisal Andrej .....Vymente si pasku! :D
Tweety
28.10.05,12:00
Takze ked sa ma to niekto opyta, tak mu jednoducho poviem, nestudovali ste zakon 461/2003?? :D Alebo ako napisal endrju .....Vymente si pasku! :DTá prvá by bola dobrá ,ale s tou druhou by som sa nezahrávala, čo keď za odmenu naklušú na kontrolu..:rolleyes:
nikulik
28.10.05,12:05
Ved to Majka, radsej nedrazdime tigra...
Tweety
28.10.05,12:08
Ved to Majka, radsej nedrazdime tigra...
Tak, tak, alebo, kobru bosou nohou.

Príjemný zbytok dňa a krásny slnečný víkend.
stonozka
28.10.05,17:48
V SP majú aj starší program a ten ešte rozoznáva veľký a malý závod. Tak preto sa Vás to pýtajú či ste malý alebo veľký závod. V tomto programe pracujú dôchodkárky, nemocenské oddelenie.
Tweety
31.10.05,10:33
V SP majú aj starší program a ten ešte rozoznáva veľký a malý závod. Tak preto sa Vás to pýtajú či ste malý alebo veľký závod. V tomto programe pracujú dôchodkárky, nemocenské oddelenie.
No majú prácu s programom akosi čudne podelenú. Prečo na starom programe staré a na novom nové (mladé)? Nie je to diskriminácia? :cool: :rolleyes:
nikulik
31.10.05,10:42
No majú prácu s programom akosi čudne podelenú. Prečo na starom programe staré a na novom nové (mladé)? Nie je to diskriminácia? :cool: :rolleyes:
Majka, ja som to pochopila tak, ze so starym programom pracuju na dôchodkovom a nemocenskom oddeleni, nie dôchodkyne...
Alebo som uz tak dopletena, ze nechapem :eek:
Tweety
31.10.05,10:50
Majka, ja som to pochopila tak, ze so starym programom pracuju na dôchodkovom a nemocenskom oddeleni, nie dôchodkyne...
Alebo som uz tak dopletena, ze nechapem :eek:
Tak potom preto tie dôchodky vyzerajú tak úboho! môže zato program a nie ministerstvo! :cool: :rolleyes:
ZuzanaP
31.10.05,12:32
štatistický výkaz- štvrťročný výkaz o práci sa vypisuje kedy. Alebo už sa to nemusí?

Myslím, že to bolo, ak mal podnik viac ako 20 zamestnancov.
nikulik
31.10.05,12:57
My mame nad 20 zamestnancov, a tento rok od januara vypisujem vykazy na štatistický urad, kazdy mesiac a kazdy štvrťrok.
ZuzanaP
31.10.05,13:09
Nikulik a tie za každý mesiac, to sú aké, mne na Úrade práce dala len ten štvrťročný, aj to za rok 2004. Neviem, či sa pomýlila, alebo ani oni nemajú nové.

Sú za to nejaké sankcie, ak to neodovzdám? Sme SZČO a máme 23 zamestnancov.
MirkaV
31.10.05,14:16
Čo sú to za výkazy na štatistický úrad? ešte som o tom nepočula :-( napíše niekto viac o tom? Od budúceho roka (2006) budeme mať viac ako 20 zamestnancov. Ďakujem
marmal
31.10.05,15:06
Cele sa to vola "Stvrtrocny vykaz o praci za ... stvrtrok 2005"

a ma kod Praca 2 - 04 posielame to do Kosic, hoci sme z okresu L.Mikulas.

Vznikli sme v roku 2003 a uz nam prisli tlaciva na vyplnenie v roku 2004 - neviem ako na nas prisli.

Marta
JANAKU
06.02.06,08:48
Chcela by som vedieť ako sa počíta priemer zamestnancov pre malý a veľký závod. Do priemeru 20 sa počítajú len zamestnanci na pracovnú zmluvu alebo aj dohodári.
JANAKU
SOME
06.02.06,22:12
Pre posúdenie povinnosti zamestnávania občanov so zmenenou pracovnou schopnosťou sa do priemeru nepočítajú dohodári.