otázka
20.06.06,13:06
Môže si dať SZČO do nákladov hospitalizáciu v nemocnici?
Kristína
20.06.06,12:06
Môže si dať SZČO do nákladov hospitalizáciu v nemocnici?

Čo tým myslíš?
Nie je SZČO počas svojho pobytu v nemocnici oficiálne na nemocenskej? Ak nie, tak je tam akože počas dovolenky. Veď si platí odvody do SP a okrem toho aj do nejakej ZP.
Každý nadštandard si človek platí sám, či je už SZČO alebo bežný poistenec. Nemôžeš si dať tieto náklady do VOZD. Ako by sa to odôvodnilo?
otázka
20.06.06,12:13
Myslím, že nebol na PN. Dal mi len potvrdenku s dátumom a sumou, takže mu to nedám do nákladov.
ata111
20.06.06,12:20
Tiež nachádzam medzi dokladmi potvrdenky od "zajačeniek" či iné poplatky od lekárov, ale sú to výdavky neovpl. DZ. Nenapadlo ma nad tým rozmýšľať, ale v konečnej fáze, ak chce podnikateľ robiť a zarábať, musí sa o seba starať, chodiť po lekároch - to však podnikatelia robia iba v najvyššej núdzi - takže starostlivosť o :p zdravie jednoznačne má súvis s podnikaním. ... ale nedá sa.:cool: ..
Kristína
20.06.06,12:30
Myslím, že nebol na PN. Dal mi len potvrdenku s dátumom a sumou, takže mu to nedám do nákladov.
Môj SZČO bol tiež v nemocnici pred Vianocami počas akože dovolenky, ale nič si nenárokoval.
otázka
20.06.06,12:31
Toť smola, ja nachádzam aj také bloky, že: makovka, čokol.zmrzlina, CD od Senzusu a Českej dychovky, okuliare, podacie lístky /ale synove a manželkyne/:confused: . Aspoň sa mám v tomto sparnom dni nad čím zasmiať.
Kristína
20.06.06,12:39
Niekedy SZČO sám uhradí nejakú sumu za odborné školenie formou príkazu na úhradu len na základe akejsi pozvánky a nedonesie ani faktúru. A pozvánka s obrázkami má byť daňovým dokladom?!