Lynn127
24.05.16,21:02
Chcela by som opýtať.
Počas podmienky nebol spáchaný žiadny trestný čin ale bolo tam pár priestupkov v doprave napr. Telefonovanie počas jazdy, pas aj červená. (vsetky pokuty boli hneď zaplatené ) Po skončení podmienky nám došlo predvolanie na okresný súd kde sa riešilo či sa osvedčil. Sudca rozhodol v jeho prospech nakoľko priestupky nesúvisia S tým za čo bol v minulosti trestaný a bral aj ohľad na jeho prácu (šofér z povolania ).Prokuratorka sa však odvolala na krajský lebo podľa nej sa neosvedčil. Otázka znie aká je šanca že ho na krajskom odsudia.?
jelalim
24.05.16,19:08
Otazka je ci tie priestupky ktore boli platene na mieste boli znacene do karty vodica.

Druha vec je, ze takyto vodic, nema co soferovat a uz vobec nie byt vodicom z povolania. Ako v podmienke sa nechat 3x chytit za take veci ako telefonovanie, pasy a cervena? Fakt magor.
Lynn127
24.05.16,19:18
To bohužiaľ neviem. Sudca nám len povedal že si dal vyžiadať jeho odpis registra (vraj to je bežný postup ).Každopádne on bol na jeho strane čo sa o prokuratkorke povedať nedá.
buchač
24.05.16,19:28
Každopádne bol sudca na jeho strane, to je jasné.
Lebo ak by bol objektívnejší, tak by bral ohľad na ostatných účasníkov cestnej premávky a nebral by ohľad na jeho prácu - šoféra z povolania.

Otázku by som položil aj v opačnom garde.
Ako by si sa postavila k danej veci, ak by iný šofer z povolania spôsobil dopravnú nehodu s horšími následkami, kde bolo preukázateľne dokázané, že príčinou bolo telefonovanie počas jazdy a prejazd na červenú ???
Lynn127
24.05.16,19:30
Je to naozaj dobrý šofér a za 40rokov nespôsobil ani jednu dopravnú nehodu ani nič podobné. Rozváža jedlo, denne nastúpi a vystúpi z auta 300 krát , telefonovanie bolo keď vchadzal na parkovisko a volal zákazníkovi. Viem že ho to neospravedlnuje len sa snažím vysvetliť situáciu za akých okolností sa to stalo.
terezamaria
24.05.16,19:31
Nepoznáš zázračné slovíčka?
Lynn127
24.05.16,19:36
Máš pravdu. Ja som nepovedala že to čo urobil je správne. Chcela som len vedieť či je možné že ho odsudia alebo nie. Nikoho si nezastavam len som chcela radu.
Lynn127
24.05.16,19:43
Prepáč, som z toho dosť v strese ani som si to neuvedomila. Ospravedlňujem sa.