bv_alexandra
20.06.06,15:20
Potrebujem sa s Vami poradiť.
Včera som v baumaxe zaplatila kauciu 18tis platobnou kartou za požičanie vozíka, nakoľko vozík nefungoval tak nám vrátili v hotovosti z pokladne tých 18 tisíc, a tu je ten problem. Peniaze nám vrátili ale bez akéhokoľvek pokladnič. dokladu. Na to som si žiadala nejaky doklad, že ho potrebujem, tak po hodine vysvetlovania sme dospeli k tomu že oni mi aký doklad nemajú dať, že mi môžu maximálne okopírovať doklad z reg. pokladne ktorý si ich pokladníčka pripla k storno faktúre.
1. Ja tvrdím že ten pokl. doklad ktorý jej vyšiel z tej pokladne mal isť mne. ved im predsa zostalo to iste v páske v pokladni.Resp. mali by mi dať nejaký originál dokladu, o tom že mi tie peniaze v hotovosti vrátili
2. Oni tvrdia že žiadny.
Kto má pravdu a ako to teda má byť správne. Prosím Vás povedzte svoje názory.Ďakujem
bv_alexandra
20.06.06,15:15
Nikto mi neporadí?
KEJKA
20.06.06,17:10
sú sami proti sebe. Ty máš doklad - bankový výpis, že si poskytla kauciu. Oni nebudú Ti vedieť dokázať, že Ti tú kauciu vrátili - alebo si im niečo podpisovala? Ak nie, skús si pre srandu pýtať peniaze nazad na základa bankového výpisu - ako zareagujô?
Ale ................ podpísaný doklad je ich, tebe však mali dať kópiu.
Ak nič nevybavíš, nevadí. Vystavíš si sama príjmový doklad - predsa priznávaš prevzatie = príjem hotovosti, A tie peniaze máš fyzicky v pokladni, tak doklad od nich až tak veľmi nepotrebuješ.
bv_alexandra
20.06.06,17:25
sú sami proti sebe. Ty máš doklad - bankový výpis, že si poskytla kauciu. Oni nebudú Ti vedieť dokázať, že Ti tú kauciu vrátili - alebo si im niečo podpisovala? Ak nie, skús si pre srandu pýtať peniaze nazad na základa bankového výpisu - ako zareagujô?
Ale ................ podpísaný doklad je ich, tebe však mali dať kópiu.
Ak nič nevybavíš, nevadí. Vystavíš si sama príjmový doklad - predsa priznávaš prevzatie = príjem hotovosti, A tie peniaze máš fyzicky v pokladni, tak doklad od nich až tak veľmi nepotrebuješ.nič som im nepodpisovala. iba mi na informáciach dala do ruky storno fa ktoru som odovzdala pri pokladni pani to nahodila do pokladne doklad z rp pricvikla ku tomu a mne dala peniaze. žiadny doklad som nedostala. a ked som volala učt tak mi povedala že ho potrebuje. tak neviem. :cool:
KEJKA
20.06.06,17:44
nič som im nepodpisovala. iba mi na informáciach dala do ruky storno fa ktoru som odovzdala pri pokladni pani to nahodila do pokladne doklad z rp pricvikla ku tomu a mne dala peniaze. žiadny doklad som nedostala. a ked som volala učt tak mi povedala že ho potrebuje. tak neviem. :cool:
presne tak.... ona vydala peniaze, tak MUSI pri kontrole alebo uzávierke preukázať prečo. Má tam tú storno faktúru. Inde by ti takú storno faktúru bud ofotili, alebo hned to vytlašili dvojmo.
Ty sa ale neznepokojuj. Ved ty priznávaš príjem, tak načo peukazovať, toto ti nikto nenapadne. Stačí podpis na svojom POK doklade.
.......................
Ja vidím len nebezpečenstvo podvodu v Baumaxe... ved storno faktúry si môže urobiť kedykolvek, ako dokáže, že tie peniaze odovzdala zákazníkovi? Kontrolný systém im zrejme funguje na báze vystavenia storno faktúry a vrátenia bločku od zákazníka toto je však mimotemy