batorek
25.05.16,12:49
hcem sa spýtať na koeficient keď sú dve prevádzky jedna je pizzeria a druhá je herňa, účtovníctvo sa vedie pod jedným menom kde je príjem cez pokladňu a ešte % z príjmuz automatov čo je oslobodené od DPH. Z čoho sabude počítať koeficient z energie ?? a nákup zásob ako sú pivo alko aostatnéto nespadá pod koef.????? Chcem to účtovať cez strediská, aby som videla že tá herňa ako prospieva lebo to je nové.Myslím si že pizzéria s koef. nemá nič spoločné???
vôbec neviem ako s tým mám začať.Prosím o inštrukciu k celej veci.
Ďakujem batorek
KEJKA
25.05.16,12:58
to nie je problém na dva riadky.
účtovať cez strediská je dobrý začiatok. Doklady týkajúce sa výlučne pizzerie tým pádom môžeš riešiť ako doteraz /bez koeficientu/
spoločné náklady už koeficientovať treba, na začiatok si ten koeficient zvolíš, na konci roka sa vypočíta pomerne podľa tržieb oslobodených a neoslobodených (zjednodušene)
Doklady týkajúce sa automatov - tam neodpočítaj žiadnu DPH, lebo sa viažu výlučne na tržby od DPH oslobodené.
batorek
25.05.16,13:13
Mám tomu rozumieť tak, že nákup priklad piva minerálky tam si nebudem odpočitávať DPH, lebo to bude len k tej prevádzke. Ale tržby z pokladne za tieto zásoby idú s DPH, len % z automatov, ktoré dostávame bude oslobodené. Automaty nie sú naše mi máme len províziu z tržieb. Na začiatok si z čoho vypočítam koeficient keďlen teraz začína táto prevádzka. Díky batorek
KEJKA
25.05.16,13:36
to skús napísať zrozumiteľnejšie. predsa som písala, že celý problém nie je na dva riadky, napísala som oveľa viac a pritom to aj tak nepopisuje celú problematiku.
a čo sa piva, či pizzerie týka, tak som to napísala inak, ako si pochopil.
batorek
25.05.16,14:21
to som pochopila, čo treba na konci roka, mňa teraz výlučne zaujíma, či si môžem odpočítať DPH z nákupu čo sa týka prevádzky, kde sú umiestnené automaty,lebo tam ešte tržby za apríl neboli len sa nakúpil tovar - občerstvenie. Pizzériu som pochopila . Preto som pomýlena lebo doteraz tam nebola pokladňa nič sa nepredávalo ani nenakupovlo. Príjem bol len % z tržieb čo je oslobodené. Batorek