linko1
25.05.16,13:03
keďže od 1.7.2016 sa mení zákon o obaloch a odpadoch... rieši tento problém s týmto zákonom niekto kto má e-shop?
ivka70
25.05.16,12:26
.
TaraNoelle
31.05.16,11:01
Ja práve idem podpisovať zmluvu s OZV, kde by som mala mať vraj všetko poriešené, t.j. budem im v nejakom intervale, tuším za 1/4 rok hlásiť množstvo obalov (krabíc, folii ...) do ktorých som zabalila zákazníkovi tovar a oni to budú posielať tam kam treba a všetko ostatné zabezpečovať. Aj ma preregistrujú na ministerstve životného prostredia pre obaly nejako po novom. Samozrejme to nie je zadarmo. Dúfam, že nič iné už nebudem v tomto smere musieť robiť, lebo dozvedieť sa o tom niečo je takmer nemožné. Do 30.6.2016 treba potom nahlásiť na ministerstvo živ.prostr. s kým máš podpísanú zmluvu (teda s ktorým OZV), myslím ale že to hlásia potom oni za mňa, to sa musím ešte spýtať. Ale keď som sa pýtala známich, čo majú e-shopy, tak každý na mňa kukal, že o čom to trepem, ani netušili, že by mali takú povinnosť, takže sa vlastne divím, že sa na to pýtaš :)
linko1
10.06.16,06:12
ďakujem za odpoveď, asi sme jedny z mála čo to riešia...
Zuzana2288
21.11.16,11:37
prosim ta a kolko to stoji? ak to nie je tajne. Teraz to akurat riesim a vobec neviem ako postupovat. Neprodukujeme takmer ziadny odpad
jslancik
21.11.16,11:52
obaly 100€ štvrťročne, neobaly detto. to je minimálna sadzba bez ohľadu, či vyprodukuješ 0,001t alebo 1t obalov.
TaraNoelle
21.11.16,11:55
Zatiaľ to vychádza 160/rok, pre mňa to je ovšem značne vysoká suma, keďže predávam lacné veci, keď zrátam poštovné (neúčtujem zákazníkovi to čo naozaj zaplatím, lebo by nikto nekúpil za také poštovné) a náklady na balné (vrátane tohoto "odpadného") tak zisk nemám v podstate žiadny.
TaraNoelle
21.11.16,11:58
A ešte jedna absurdita, pri vypĺňaní tlačív musím vymýšľať väčšie množstvo obalov, lebo také malé množstvo sa nedá zapísať elektronicky do tlačiva, takže všetko musím zaokrúhľovať vysoko nahor.
Zuzana2288
22.11.16,11:13
a vy si to robite sami alebo OZV?
Tera a nemozem si to robit sama? Musim uzatvarat zmluvu s OZV? No my sme malicky eshop, ktory je v zaciatkoch, tak pre nas su tieto poplatky naozaj likvidacne a to nehovorim o licencnej dani...chore
Zuzana2288
27.11.16,10:34
Ivka, ako ste to doriesili?
TaraNoelle
27.11.16,11:04
sami prakticky nemôžete, iba cez OZV (teoreticky áno, ale to by ste museli byť véééliký hráč). Ja rozmýšľam, či s tým neseknem, lebo pre mňa je to v podstate tiež likvidačné, lenže ja to dotujem z môjho zamestnania, lebo to robím pomimo. To čo robím, nie je na živobytie, to je len "záľuba", ale už ma to prestáva baviť, stále do toho vrážať peniaze, ktoré sa "strácajú". No holt, človek asi nemôže len tak robiť čo ho baví.